Ranny jeleń zabrany z osiedla Zachód w Stargardzie [ZDJĘCIA,...

  Ranny jeleń zabrany z osiedla Zachód w Stargardzie [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Emila Chanczewska, Grzegorz Drążek

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Dziś po Stargardzie biegały dwa jelenie. Jeden został ranny w pysk i padł na ziemię gdy próbował przeskoczyć przez ogrodzenie na os. Zachód. Tam zajęli się nim mieszkańcy i strażnicy miejscy. Przyjechał po niego Michał Kudawski z fundacji na rzecz zwierząt Dzika Ostoja, działającej w Wielgowie. Ma podpisaną umowę z miastem Stargard na zabieranie dzikich zwierząt, które zawędrują na teren miasta. Na odbiór czeka drugi jeleń, który po eskapadzie po mieście ma uszkodzone poroże.
  Ranny jeleń zabrany z osiedla Zachód w Stargardzie [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/42
  przejdź do galerii

  ©Emila Chanczewska

  Zobacz galerię

  Lokalizację zwierząt na bieżąco podawali Internauci z grupy Stoją! Stargard na Facebooku. Straż miejska też była informowana przez mieszkańców, gdzie chodzą jelenie.

  - Telefon był gorący - mówi dyżurny SM Stargard. - Dziś strażnicy z pracownikami socjalnymi sprawdzali miejsca pobytu osób bezdomnych. W trakcie dowiedzieli się, że na obrzeżach miasta było stado siedmiu jeleni. Dwa z nich weszły na teren Stargardu.

  Wędrówka jednego z jeleni po mieście zakończyła się na skrzyżowaniu ulic Ułanów Jazłowieckich i 9. Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Tam padł po tym, gdy ranił się w pysk forsując ogrodzenie przy pobliskiej szkole.

  Jeleń był rozjuszony i niebezpieczny dla przechodniów. Jednej z kobiet zahaczył torebkę, która zawisła mu na rogach.

  Po pomoc zadzwonili młodzi stargardzianie, Gracjan i Kacper, którzy do końca byli przy zwierzaku. Natychmiast na miejsce przyjechała stargardzka straż miejska, która zabezpieczała teren. Bardzo szybko też dotarł Michał Kudawski z Dzikiej Ostoi, który fachowo zajął się jeleniem. Gdy fachowe służby z fundacji Dzika Ostoja zabierały go do busa, jeleń stracił przytomność.

  Mieszkańcy obserwujący sytuację byli oburzeni postawą lekarza weterynarii, który oznakowanym samochodem przejechał obok leżącego rannego zwierzaka i nawet się nie zatrzymał.

  Obecnie na odbiór czeka drugi jeleń, który spacerował po parku 3 Maja, w centrum Stargardu. Zapędzony został i zamknięty na terenie "szkoły w parku", czyli Zespołu Szkół nr 1.


  POLECAMY RÓWNIEŻ: Co za widok! Chmara jeleni pod Ińskiem [zdjęcia]  ------------------

  ZOBACZ TAKŻE:
  Sprawdź, jakim zwierzęciem jesteś. Co data urodzenia może mówić o charakterze?  Tamara Gonzalez Perea, czyli Macademian Girl - dzięki niej Dzika Ostoja kupi wymarzony sprzęt! [ROZMOWA]  Dzika Ostoja będzie miała nowoczesną siedzibę. To oni wygrali SBO. Znamy szczegóły
  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Stargardu

  Wideo ze Stargardu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów