Przełamanie Wikingów z Wolina w wielkim stylu

Aleksander Stanuch
Hutnik (pomarańczowe koszulki) i Bałtyk (niebieskie stroje) w tej kolejce zremisowali swoje spotkania. Andrzej Szkocki
IV LIGA piłkarska. 7. kolejka rozgrywek pod znakiem efektownej wygranej Vinety.

Na ten dzień kibice Vinety czekali grubo ponad 300 dni. Wreszcie Wyspiarze zatriumfowali w meczu ligowym.

Sparta Węgorzyno już od końcówki poprzedniego sezonu ma spore problemy i jakakolwiek zdobycz punktowa w tym meczu byłaby sensacją. Trzy gole zdobyli bracia Nagórscy, a dwa trafienia po wejściu na boisko zaliczył Paweł Chamera. Ostatecznie Vineta wygrała aż 7:1.

Vineta Wolin - Sparta Węgorzyno 7:1 (3:1)
Bramki: Kraśnicki 2 (4, 26), Adrian Nagórski (14), Adam Nagórski 2 (51, 80), Chamera 2 (78, 86) - Guźniczak (16).
Vineta: Sadecki - Tołstiak (73 Chamera), Wydmuszek, Kostka, Tarka, Cyburt, Adrian Nagórski, Łodyga (23 Bakun), Grześkowiak (77 Czuryszkiewicz), Kraśnicki (63 Suwalski), Adam Nagórski.
Sparta: Malanowski - Radziejewski (77 Zwoliński), Kupczyński (68 Pacelt), Dzierbicki, Kamiński (63 Maciejewski), Kapiński (46 Bajek), Żuk, Owedyk, Jabłonowski, Guźniczak, Kiernicki.

Mecz między Morzyckiem Moryń a Iną Goleniów miał oddzielić chłopców od mężczyzn. Beniaminek szybko objął prowadzenie, ale goście za sprawą Kamila Wiśniewskiego doprowadzili do remisu. Brutalna weryfikacja nastąpiła po przerwie, kiedy to Morzycko strzeliło aż pięć goli. Można mieć wrażenie, że biało-zieloni nie wyszli na drugą połowę. Tym samym gracze z Morynia w świetnym stylu utrzymali się na pozycji lidera.

Morzycko Moryń - Ina Goleniów 6:1 (1:1)
Bramki: Chrzanowski (4), Blasius 2 (51, 89), Gejdyk (59), Miksiewicz (70), Ropiejko (75 - karny) - Wiśniewski (22).

Frustracja w zespole Osadnika Myślibórz musi narastać z każdym tygodniem, choć wydawało się, że niedawne zwycięstwo w Trzebiatowie może być dla tego zespołu punktem zwrotnym w rozgrywkach. Nic z tego. Przed tygodniem 0:4 na swoim boisku z Jeziorakiem Szczecin i nastroje w drużynie były złe.

Tym razem nie udało się zdobyć nawet punktu w Kamieniu Pomorskim. Gryf jeszcze w pierwszej połowie wyszedł na bezpieczne prowadzenie 3:0, ale po tym nastąpił moment rozprężenia i goście zdobyli dwa gole. W 63. minucie Dominik Ścibiorski zobaczył czerwoną kartkę i od tego momentu z drużny gości całkowicie zeszło powietrze. Dzięki temu Gryf zdobył jeszcze trzy bramki i wygrał wysoko - 6:2. Myśliborzanie są ewidentnie kandydatem do spadku, ale w tym momencie wiele drużyn gra poniżej oczekiwań i nawet kilka seryjnie zdobytych punktów może pozwolić złapać drugi oddech.

Gryf Kamień Pomorski - Osadnik Myślibórz 6:2 (3:2)
Bramki: Smerdel (10), Karczmarski 2 (29, 77), Wittbrodt 2 (34, 79), Kacperek (83) - Paszkiewicz (36), Małowiecki (45).
Gryf: Daroszewski - Smerdel (66 P. Wanagiel), Kacperek (86 Radecki), Żywulski, Chodorowski (84 Szczęsny), Karczmarski, Kronkowski, Włodarek (77 Bogusz), Wittbrodt, A. Wanagiel, Kłoda.
Osadnik: Jaśkiewicz - Jarecki (84 Górny), Dudek, Żebrowski, Kwapis, Ściborski, Myszkowski, Małowiecki, Kostusik (80 Zwierzchowski), Paszkiewicz (84 Boroń), Łatwiński.
Czerwona kartka: Ściborski (63 - Osadnik).

Rega Trzebiatów - MKP Szczecinek 1:3 (1:0)
Bramki: Jarecki (38) - Kaszczyc (61), Góra (70), Jureczko (90+4).
Rega: Gładysz - Major, Samulski (65 M. Przygoda), Krzykowski (80 Byszewski), P. Łapa, Zelmachowicz (37 S. Kurczak, 75 D. Przygoda), Jarecki, Kordowski, Kocur, M. Kurczak, Duńczak.
Czerwona kartka: Woźniak (76 - MKP).

Leśnik Manowo - Rasel Dygowo 3:2 (2:1)
Bramki: Gozdal dwie (34 i 39), Rakowski (60) - Zhdanov (16), Świżek (62).

Gryf Polanów - Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0)
Bramki: Lipiński (98) - Romańczyk (92).

Sokół Karlino - Kluczevia Stargard 1:1

Hutnik Szczecin - Olimp Gościno 2:2

Spotkanie Jeziorka Załom Szczecin z Iskrą Białogard zostało przełożony na 27 września. Szczeciński zespół i bez gry utrzymał miejsce w czołówce.

W tabeli Morzycko ma 3 punkty przewagi nad MKP.

Następna kolejka: Kluczevia Stargard - Leśnik Manowo, Sparta Węgorzyno - Hutnik Szczecin, Bałtyk Koszalin - Olimp Gościno, Ina Goleniów - Rega Trzebiatów, Rasel Dygowo - Vineta Wolin, Iskra Białogard - Gryf Kamień Pomorski, MKP Szczecinek - Jeziorak Załom, Gryf Polanów - Morzycko Moryń, Osadnik Myślibórz - Sokół Karlino.