MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przejazd w ulicę Kopernika w Szczecinie udostępniony dla kierowców

OPRAC.:
Julia Zając
Julia Zając
Wykonawcy prac na Placu Zwycięstwa udało się wymalować oznakowanie poziome jezdni oraz uruchomić sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu z ulicą Kopernika oraz Aleją Wojska Polskiego.
Wykonawcy prac na Placu Zwycięstwa udało się wymalować oznakowanie poziome jezdni oraz uruchomić sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu z ulicą Kopernika oraz Aleją Wojska Polskiego. Szczecińskie Inwestycje Miejskie
Oznakowanie poziome wymalowane, sygnalizacja świetlna uruchomiona, przejazd w ulicę Kopernika udostępniony. To zmiany jakie już obowiązują w rejonie Placu Zwycięstwa w Szczecinie.

Przed okresem Świąt Bożego Narodzenia wykonawcy prac na Placu Zwycięstwa udało się wymalować oznakowanie poziome jezdni oraz uruchomić sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu z ulicą Kopernika oraz Aleją Wojska Polskiego. Dzięki tym zmianom kierowcy mogą zjechać z Placu Zwycięstwa w ulicę Kopernika, możliwa jest również jazda na wprost z Alei Wojska Polskiego w kierunku Placu Zwycięstwa oraz ulicy Kopernika.

Rejon Placu Zwycięstwa wciąż jest placem budowy, dlatego wykonawca prosi kierowców o zachowanie szczególnej uwagi.

O inwestycji

Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński