Przegląd wydarzeń weekendu w północnej i południowej okręgówce

Grzegorz Skwara z Floty Świnoujście
Grzegorz Skwara z Floty Świnoujście Andrzej Szkocki
Liderzy wciąż ci sami, ale sytuacja w tabelach obu grup jest diametralnie różna.

Klasa okręgowa północ
W Tanowie radość po zwycięstwie. Remis, porażka z liderem po walce, aż w końcu mecz za trzy punkty. Podopieczni Waldemara Jaskulskiego z Tanovii odnieśli 4. zwycięstwo w sezonie.

Mecz z Pomorzaninem Krąpiel był dla tanowian wielką szansą, by potwierdzić niezłą formę na wiosnę. Pogoda dopisywała, mobilizacja była i gospodarze szybko zabrali się do pracy. I szybko uzyskali prowadzenie, a strzelcem bramki był Piotr Duraj.
Tanovia utrzymała skromną przewagę do przerwy, a po zmianie stron mocniej pilnowała dostępu do swojej bramki. Ale gdy była okazja do kontry – akcje były szybkie. W 60. minucie Krzysztof Kaliszczak podwyższył. Mając wynik 2:0 Tanovia kontolowała przebieg spotkania, choć już w doliczonym czasie gry goście zdobyli honorowego gola. Dla nich była to już trzecia porażka tej wiosny. Na pocieszenie – najniższa. Ale teraz to Tanovia jest na 13. pozycji, a ekipa z Krąpielu oczko niżej.
Tanovia Tanowo – Pomorzanin Krąpiel 2:1
Bramki: Duraj (20), Kaliszczak (60) – Kania (93)
Tanovia: Owczarzak – Czapiewski (83 Szałek), Duraj, Dzitkowski (80 Stefaniczyn), Grużewski, Kaliszczak, Kolec (55 Gembicki), Lewandowski, Marecki, Morszczyzna, Sobczak.
Pomorzanin: Tworzewski – Grocholski (77 Brzozowski), Horla (70 Słowikowski), Jaskuła (46 Kuster), Kałużny (25 Siluk), Kania, Knop, Madajak, Maślanka, Sikorski, Stryjaś.

Masovia Maszewo, która tak dobrze spisywała się jesienią i miała miejsce w czubie tabeli, nadal nie może odnieść pierwszego zwycięstwa na wiosnę. W Trzygłowie było bardzo blisko. Goście prowadzili po bramce do tzw. szatni. Nie podłamało to jednak Błękitnych. Gospodarze do końca walczyli o punkt, mieli wyraźną przewagę i w końcu w 87. padło wyrównanie.
Błękitni Trzygłów – Masovia Maszewo 1:1
Bramki: Zakrzewski (87) – Olszewski (45)
Błękitni: Wróbel – B. Cymkiej (70 Ziółkowski), M. Cymkiej, Gnat, Jarmoszewicz, Lisiak (60 Zakrzewski), Pawluch, Ragus, Siedlecki (68 Roszkowski), Stefaniak (53 Siedlecki), Włodarczyk.
Masovia: Trela – Bednarek, Dąbowczyk, Michalczyk, Młynarczyk, Okrasiński, Olszewski (57 Woźniakowski), Ryczkowski, Sobański, Szmyciński (88 Wesołowski), Wino.

Flota Świnoujście nie zwalnia tempa. Lider wygrał wysoko w Nowogardzie, choć musiał sobie radzić bez najskuteczniejszego zawodnika Damiana Staniszewskiego (kartki). Ale miała w składzie Grzegorza Skwarę, który przypomniał wszystkim, że potrafi świetnie wykorzystać stałe fragmenty gry. Pomorzaninowi strzelił dwie bramki – obie strzałami z rzutów wolnych. Nawet w niższych ligach jest to niecodzienna sytuacja.
W dodatku Skwara został w 36. minucie sfaulowany w polu karnym. Nie napalił się na hat-tricka, tylko jedenastkę wykorzystał Michał Nowak. Zaraz po przerwie goście strzelili czwartego gola i mogli do końca grać spokojnie.
- Byliśmy faworytem i zrobiliśmy swoje. Pracujemy dalej, stoimy na dwóch nogach i zobaczymy, gdzie będziemy w czerwcu – podsumował Tomasz Błotny, trener Floty. Świnoujścianie są coraz bliżej awansu.
- Wygrali zasłużenie, ale grą trochę mnie zawiedli. Więcej się po nich spodziewałem. Wszystkie bramki zdobyła ze stałych fragmentów gry, np. po karnym, który nie wiem za co został podyktowany – stwierdził Zbigniew Gumienny, trener Pomorzanina.
Pomorzanin Nowogard – Flota Świnoujście 0:4
Bramki: Skwara (17 i 29), Nowak (36), Mickiewicz (52)
Pomorzanin: Pękala - Skórniewski, Wnuczyński, Dobrowolski, Królik, Adamek (46 Litwin), Wawrzyniak, Osakiewicz (72 Kowalski), Wnuczyński, Lewandowski, Listkiewicz.
Flota: Bochen - Bątkowski (56 Żabiński), Rygielski, Kozłowski, Bursa, Trafalski, Welka (73 Tkaczonek), Mickiewicz (65 Trzeciak), Helt (73 Zięty), Skwara, Nowak.

Klasa okręgowa południowa
Unia Dolice pojechała w sobotę do Pełczyc i wszyscy spodziewali się jej zwycięstwa. Kłos to zespół z dolnych rejonów tabeli, który rzadko wygrywa. Z zespołem z Dolic zagrał ambitnie, długo trzymał bezbramkowy remis. Mariusz Madejski po półgodzinie gry zdołał jednak pokonać bramkarza gospodarzy i goście mogli grać spokojniej.
Druga połowa była ciekawa. Oba zespoły miały swoje okazje, ale w myśl powiedzenia „szczęście sprzyja lepszym” - decydujące zaliczenie zapisali piłkarze z Dolic i zainkasowali trzy punkty.
Dla nich była to trzecia wygrana wiosną, choć pierwsza w której nie zdobyli czterech bramek. Zwycięstwo pozwoliło jednak utrzymać pozycję lidera.
Kłos Pełczyce – Unia Dolice 0:2
Bramki: Madejski (32), Sestrenskij (81)
Kłos: Piwiński – Dłużniewski, Emilianowicz, Klat, Kuleta (56 Bartnicki), Kurlapski, Marjański, Priem, Sitek, Szczęsny, Zwoliński.
Unia: Bednarski – Bielicki (80 Żugaj), Jarząbek (88 Kwiatkowski), Kamiński, Łabacz (65 Skwierkowski), Ler, Madejski, Mądrowski, Rogala, Sestrenskij (85 Cimcioch), Soswa.

Unii tego samego dnia odpowiedziała Gavia Choszczno, która walczyła w Krzęcinie. Gavia też odniosła trzecie zwycięstwo w rundzie, choć nie tak okazałe, jak w poprzednich występach. W 55. minucie Marek Andrysiewicz zdobył jedyną bramkę meczu. Mimo podjętych prób – Klon nie zdołał doprowadzić do remisu.
Czym jednak bliżej było końca, tym gra stawała się coraz bardziej nerwowa i brzydka. Mnożyły się faule i sędzia miał sporo pracy. W sumie pokazał siedem żółtych kartek, w tym pięć w drugiej połowie.
Klon Krzęcin – AP Gavia Choszczno 0:1
Bramka: Andrysiewicz (55)
Klon: Sadkowski – Adamczyk (65 Nowak), Boruń, Dukindorf, Gibała, P. Lewandowski, K. Lewandowski (60 Groblica), Tuński (46 Angerman), S. Walasiak, T. Walasiak, Władyczak.
Gavia: Skwirut – Andrysiewicz, Ćwiek (78 Drobisz), Gicewicz, Kochanek (68 Osajda), Nawrocki, Popielarczyk, Przytuła, Sztela (59 Bokun), Wachowicz, Zaczek (76. Juchniewicz).

Polonia Giżyn wygrała w Suchaniu i uciekła rywalom na 8 punktów w tabeli. Mecz był wyrównany i zanosiło się na bezbramkowy remis. Nosa miał jednak grający trener Polonii Kamil Kowalski, który w 64. minucie wprowadził na boisko Krystiana Zamachowskiego. Ten po kwadransie zdobył jedynego gola meczu.
Wtedy na boisku (od czterech minut) był już Krzysztof Denisiuk. Szkoleniowiec Orkana zaliczył pechową zmianę.
Orkan Suchań – Polonia Giżyn 0:1
Bramka: Zamachowski (79)
Orkan: Niemczynowicz – Baszak (75 Denisiuk), Cieplak, Kaczorowski, Nowak, Pabich, D. Sałapata, K. Sałapata, Szubert, Wiśniewski, Wolny.
Polonia: Strzałkowski – Boryło (60 Boroń), Chorążewski, Cieśliński, Fiałkowski (60 Siemieński), Kowalski, Łukasiewicz (80 Świderski), Mierzwa (64 Zamachowski), Weres, Witkowski, Zalcer.

Wysokie zwycięstwo odniósł Sęp. W Brzesku rozprawił się z Mieszkiem Mieszkowice, który nie może wydostać się ze strefy spadkowej. O wyniku zadecydowało głównie 60 sekund I połowy. W tak krótkim odstępie czasu Patryk Filipowicz i Witold Cepa wpisali się na listę strzelców, a podłamani goście nie byli już w stanie odpowiedzieć.
Sęp Brzesko – Mieszko Mieszkowice 5:0
Bramki: Filipowicz (23), Cepa (24), Olszówka (63), Andrzejak (76), Janowski (83)
Sęp: Miszczuk – Andrzejak, Cepa, Filipowicz, Kołatkiewicz, Kondalski (78 Ogiejko), Kuźmiński (65 Janowski), Nowakowski (75 Dzikowski), Olszówka, Świątek, Żółkiewicz.
Mieszko: Rumbuć – Budynkiewicz, Chojnacki, Fryska, Kijo (46 D. Szkolnicki), Linkiewicz, Rosiak, Sawicz (46 A. Szkolnicki), Sztadilów, Szymański, Wasilewski.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Ogniwo Babinek – Biali Sądów 0-1, Mechanik Warnice – Zieloni Zielin 1-2, Orzeł Trzcińsko-Zdrój – Koral Mostkowo 2-0, Sokół Pyrzyce – SCRS Barlinek 3-1.
1. Unia Dolice - 18 - 37 - 33-15
2. Gavia Choszczno - 18 - 35 - 39-19
3. Biali Sądów - 18 - 35 - 43-18
4. Ogniwo Babinek - 18 - 32 - 35-22
5. Sokół Pyrzyce - 18 - 30 - 34-25
6. Koral Mostkowo - 18 - 28 - 28-28
7. Polonia Giżyn - 18 - 26 - 40-35
8. SCRS Barlinek - 18 - 26 - 28-24