MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Przed nami nowe wyzwania". Jarosław Kaczyński ogłasza trasę programową Prawa i Sprawiedliwości

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Jarosław Kaczyński: Drużyna PiS przeprowadzi tysiące rozmów z Polakami, rozpoczynamy tę drogę.
Jarosław Kaczyński: Drużyna PiS przeprowadzi tysiące rozmów z Polakami, rozpoczynamy tę drogę. Adam Jankowski/ Polska Press
- Przed nami nowe wyzwania, stawia je także trwająca wojna na Ukrainie. Nasi przedstawiciele, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, ruszają w objazd po Polsce. Będziemy rozmawiać i tworzyć plan działania – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Oświadczenie byłego premiera rozpoczęło nową trasę programową PiS.

Prezes PiS: To zwykli Polacy przekazują nam prawdziwą wiedzę o potrzebach narodu

Na konferencji prasowej w siedzibie PiS - oprócz prezesa Jarosława Kaczyńskiego - pojawiło się wielu polityków tej partii. Wśród nich premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremierzy Piotr Gliński, Mariusz Błaszczak i Jacek Sasin. Nie zabrakło również senatorów i eurodeputowanych.

– Nasze programy zawsze powstawały po długiej rozmowie z Polakami, prowadzonej w różnych okolicznościach, różne mieliśmy możliwości, ale ta rozmowa była zawsze. Ci eksperci, którymi są zwykli Polacy ze swoimi potrzebami, różnego rodzaju także obawami, a nawet frustracjami - to ci, którzy przekazują nam tę prawdziwą wiedzę o potrzebach naszego narodu; to są ci, którymi poglądami i potrzebami musimy się kierować – zaczął swoje wystąpienie prezes PiS.

Jak wskazał, politycy PiS muszą "wiedzieć, jak to zrobić". – Uporządkować, jak zmienić to w coś, co jest potem wykonalne – dodał prezes PiS.

– To, co uczyniliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat i w latach 2005-2007 pokazywało, że takie programy można na podstawie tych rozmów przygotować, zrealizować je i zmieniać Polskę. Mogę uczciwie powiedzieć, że po roku 2015 była już taka zmiana, że ten realny ustrój społeczno-gospodarczy Polski w ciągu tych lat się zmienił. Mechanizm eksploatacji części społeczeństwa i przejmowania w sposób nieuprawniony dóbr przez inną, dużo mniejszą, uprzywilejowaną część, został może nie do końca jeszcze zlikwidowany, ale w każdym razie radykalnie ograniczony. Będziemy w tym kierunku iść w dalszym ciągu – mówił dalej.

Kaczyński: Polska jest dziś inna. Inne są potrzeby, ambicje

Kaczyński zwrócił uwagę, że Polska jest dziś inna niż przed ośmioma laty i musi mierzyć się z nowymi problemami. Wymienił tu wyzwania związane z kryzysem ekonomicznym, inflacją i wojną na Ukrainie.

– I na te wszystkie wyzwania musimy odpowiedzieć, ale po solidnej, niekrótkiej - choć też nie nadmiernie długiej - rozmowie. To będą tysiące spotkań, (...) tysiące rozmów. Rozpoczynamy tę drogę. Później nastąpi moment pracy (...) i wreszcie będziemy przedstawiać nasze wnioski, które będą się wywodziły z oceny potrzeb, tego wszystkiego, co usłyszeliśmy i co dominowało – tłumaczył były premier.

– Polska musi być silniejsza i bezpieczna. Musimy być państwem, gdzie rodzinom żyje się lepiej niż na Zachodzie. Polska jest przyszłością! – zakończył swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

PiS rusza w trasę programową

O tym, że politycy Prawa i Sprawiedliwości, na czele z prezesem tej partii Jarosławem Kaczyńskim, ruszą w piątek w trasę programową pod hasłem "Przyszłość to Polska" informował wcześniej Rafał Bochenek. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że do Wielkanocy odbędzie się kilkaset spotkań z Polakami.

Już w ten weekend z wyborcami spotkają się premier Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło i kilkudziesięciu innych polityków PiS.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że to Polacy zawsze pisali program PiS i tak będzie również tym razem.

od 16 lat

i.pl, PAP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: "Przed nami nowe wyzwania". Jarosław Kaczyński ogłasza trasę programową Prawa i Sprawiedliwości - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński