Profesor Stachowska i remis Pogoni z Zagłębiem

Monika Stachowska zdobyła 8 bramek i zapewniła Pogoni punkt w ostatniej sekundzie meczu. Andrzej Szkocki
Zapowiadaliśmy wyrównany pojedynek Pogoni Baltica Szczecin z Zagłębiem Lubin i taki też on był. Gdyby szczecinianki zagrały odrobinę skuteczniej i chociażby wykorzystały jeden z trzech zmarnowanych rzutów karnych, to mogły pokonać wicemistrzynie kraju. Mecz zakończył się remisem po 29.

W pierwszej połowie szczecinianki miały momenty dobrej gry. Mimo początkowych problemów z wysoką obroną Zagłębia, dochodziły do sytuacji rzutowych, ale bardzo szwankowała skuteczność naszego zespołu. Doświadczone wicemistrzynie kraju były w tym elemencie bezlitosne i bramkarki Pogoni rzadko były w stanie zatrzymać rzuty Joanny Obrusiewicz (6 trafień do przerwy) czy Karoliny Semeniuk-Olchawy (4 bramki).

Pogoń kilkakrotnie goniła wynik, ale dopiero w 47. minucie doprowadziła do wyrównania. 5 minut później wyszła na prowadzenie i zagwarantowała emocje do ostatnich sekund. W ostatniej akcji meczu dobrze rzut wolny rozegrała Małgorzata Stasiak z Patrycją Królikowską, skrzydłowa była faulowana, a rzut karny na bramkę zamieniła Monika Stachowska. Obrotowa Pogoni rozegrała bardzo dobry mecz w obronie i przede wszystkim w ataku (8 bramek). Szkoda sytuacji z samej końcówki meczu, gdy przy remisie piłkę w ataku zgubiła Hanna Jaszczuk. Była szansa na pokonanie Zagłębia, ale zdobyty w takich okolicznościach punkt powinien cieszyć.

W rozgrywanej na raty 8. kolejce niespodziewanie z KPR Jelenia Góra zremisował Vistal Gdynia. Jeszcze w poprzednią środę, w meczu zespołów z nowymi sponsorami, MKS Selgros Lublin pewnie pokonał AZS Energę Koszalin 33:24. Właśnie Akademiczki będą najbliższymi rywalkami Pogoni. Derby zostaną rozegrane 6 listopada w Koszalinie.

Pogoń Baltica - Zagłębie Lubin 29:29 (12:15)
Pogoń: Płaczek, Szywierska - Stachowska 8, Królikowska 5, Stasiak 4, Cebula 3, Jaszczuk 3, Głowińska 3, Agova 1, Fornalik 1, Huczko 1, Piontke.