MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Choszcznie. "To najwyższy rangą polityk, który odwiedził nasze miasto" [ZDJĘCIA]

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Choszczna w szkolnej hali sportowej. Były przemowy, rozmowy, wspólne zdjęcia i selfie. Wystąpił zespół "Nutki dla Ojczyzny". Prezydent razem z nimi podśpiewywał piosenkę "Płynie Wisła, płynie".

Jak relacjonuje na stronie miasta Choszczno Tadeusz Krawiec, prezydenta Andrzeja Dudę powitała Marysia Dyderska, która z chórem z projektu „Nutki dla Ojczyzny” zaśpiewała patriotyczną pieśń „Płynie Wisła, płynie”. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Choszcznie Anetta Bikowska i starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz podkreślali, że w powojennej historii Choszczna to najwyższy rangą polityk, który odwiedził miasto.
- Również prezydent w swoim wystąpieniu podkreślił, że społeczną historię tego regionu i to czym dzisiaj chwali się ziemia choszczeńska, jako pierwsi budowali dziadkowie i rodzice osób, które przyszły na to spotkanie - napisał Tadeusz Krawiec. - Wspominając 100-lecie odzyskania przez Polskę nieodległości prosił, abyśmy razem obchodzili to wydarzenie i to w jak najbardziej uroczysty sposób. Potem rozmawiał z mieszkańcami, znalazł też chwilę na to, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie m.in. z choszczeńskimi harcerzami oraz zespołem „Nutki dla Ojczyzny”.

Artyści tworzący "Nutki dla Ojczyzny" są pod wrażeniem poniedziałkowego spotkania.
- Bardzo pozytywne wrażenia, atmosfera sprzyjająca - mówi do Głosu Paweł Lemiesiewicz, autor projektu. - Zaprezentowaliśmy przed prezydentem utwór "Płynie Wisła, płynie", który prezydent też podśpiewywał.
- Nagraliśmy płytę i wysłalismy prezydentowi, a on odesłał zdjęcie z pozdrowieniami, a potem przyjechał do Choszczna - opowiada Barbara Grzejszczyk z "Nutek dla Ojczyzyny". - Pewnie to przypadek, ale miło że właśnie "Nutki" zaproszono do tego występu.

Na spotkaniu z mieszkańcami Choszczna Andrzej Duda mówił też, że chciałby, by do programu Rodzina 500 plus dołączył dobrze przygotowany jego zdaniem program Mieszkanie plus. Wyznał, że czuje dumę z tego, że uczestniczy we wdrażaniu programów prorodzinnych.

Na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą zjechali także zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości z regionu. Ze Stargardu był poseł na Sejm RP Michał Jach, Ireneusz Rogowski z zarządu powiatu stargardzkiego, dyrektor ZODR Barzkowice Adam Lucjan Kalinowski, radny powiatu stargardzkiego Józef Stachowiak, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Stargardzie Zdzisław Wilk. Niestety nie udało im się bezpośrednio spotkać ani sfotografować z głową naszego państwa, pilnie strzeżoną przez funkcjonariuszy BOR, ale brali udział we wcześniejszym spotkaniu z samorządowcami.

Bo Andrzej Duda przed spotkaniem z mieszkańcami spotkał się w Choszcznie z z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem i wicewojewodą Markiem Suboczem, samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami. Podczas wizyty prezydentowi towarzyszył zastępca szefa jego kancelarii Paweł Mucha.

Z naszych informacji wynika, że na żadnym ze spotkań nie było burmistrza Choszczna, Roberta Adamczyka (członek Platformy Obywatelskiej).

Źródło: www.choszczno.pl, www.prezydent.pl

Zobacz też wideo: Korytowo na ludowo - Kaziuki Wileńskie w Stargardzie
Wideo (ech)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński