MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Potrójne święto w Koszarach Bałtyckich

Marek Jaszczyński
Starszy chorąży sztabowy Jacek Kuchlewski odebrał z rąk Dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, generała broni Rainer Korffa, „Medal Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego” – najwyższe odznaczenie przyznawane przez Dowódcę Korpusu.
Starszy chorąży sztabowy Jacek Kuchlewski odebrał z rąk Dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, generała broni Rainer Korffa, „Medal Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego” – najwyższe odznaczenie przyznawane przez Dowódcę Korpusu. Marian Cihon
Starszy chorąży sztabowy Jacek Kuchlewski odebrał z rąk Dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, generała broni Rainer Korffa, "Medal Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego" - najwyższe odznaczenie przyznawane przez Dowódcę Korpusu.

- To znakomity żołnierz, którego doskonała służba wojskowa wynika z prawdziwie głębokiego etosu wojskowego oraz silnej osobowości. To żołnierz, na którym zawsze można polegać - uzasadniał swoją decyzję generał Korff.

Starszy chorąży sztabowy Jacek Kuchlewski służył w Korpusie ponad 12 lat, wielokrotnie udowadniając swoją szeroką wiedzę i profesjonalizm. Dwukrotnie brał udział w misjach Korpusu w Afganistanie.

- To był naprawdę świetny czas, dużo się nauczyłem, było wiele wyzwań, dwie misje, wiele ćwiczeń, poznałem mnóstwo ludzi; wszystko to oznacza, że Kwatera Korpusu na zawsze pozostanie
w moim sercu - mówił chorąży Jacek Kuchlewski, dziękując za odnaczenie
i żegnając się z Korpusem. Kolejnym etapem kariery wojskowej chorążego Kuchlewskiego jest służba w Dowództwie Wojsk Specjalnych w Krakowie.

Data wręczenia "Medalu Korpusu" nie była przypadkowa; 6 czerwca to również dzień urodzin chorążego Kuchlewskiego. Ponadto, wszyscy biorący udział w ceremonii w Koszarach Bałtyckich mogli pogratulować kolejnej gwiazdki na pagonie i awansu na stopień starszego chorążego sztabowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński