Postraszyli wicelidera. Futsal Szczecin gra w tym roku seriami

Witalij Pankratij wyszedł w pierwszym składzie na domowy mecz z Futsalem Świecie. Portowa Duma / Serwis kibiców Pogoni
Wicelider tabeli, Futsal Świecie, wygrał na parkiecie Futsalu Szczecin 4:3, ale nasi zawodnicy nie mają się czego wstydzić. Byli blisko urwania punktów faworytowi.

Futsal Szczecin gra w tym roku seriami. 2024 zaczął się od tej złej. Szczecinianie przegrali trzy mecze z rzędu, dwa ligowe i jeden w Pucharze Polski. Atmosfera gęstniała, ale najlepszym sposobem na to są zwycięstwa. Zespół trenera Romana Smirnova złapał formę na początku lutego. Futsaliści ze Szczecina wygrali cztery ligowe mecze z rzędu (bilans goli 27:13) i wspięli się na ostatni stopień podium. Niestety, ta seria zakończyła się na meczu poprzedniej kolejki - 2:5 z KS Gniezno.

W niedzielę do hali przy ul. Twardowskiego zawitał wicelider, Futsal Świecie. Gospodarze potrafią grać z zespołami lepszymi, co już kilka razy w tym sezonie udowodnili. W niedzielnym meczu zdobycz punktowa była blisko.

Futsaliści z obu stron strzelanie rozpoczęli dopiero po kwadransie. Do bramki Radosława Janukiewicza trafił Karol Czyszek. Odpowiedzieli po kilku minutach Łukasz Kubicki oraz Dmytro Rybitsky. Do przerwy prowadzili więc gospodarze i kibice w hali przy Twardowskiego byli zadowoleni.

Niestety, po zmianie stron goście szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą samobójczego trafienia Kubickiego, a następnie wyszli na prowadzenie 3:2. Ekipa ze Świecia nie powiększyła prowadzenia, gdy po czerwonej kartce dla Adriana Krzywickiego, gospodarze grali w osłabieniu.

W 35. minucie dość niespodziewanie Piotr Kaczkowski doprowadził do remisu, ale faworyci postawili na swoim. Zwycięską bramkę zdobył Piotr Kaczkowski na dwie minuty przed końcem meczu. Szczecinianie spróbowali jeszcze gry z wycofanym bramkarzem, ale zakończyli spotkanie bez punktów. Goście po tej wygranej objęli prowadzenie w tabeli.

Za tydzień (24 marca, godz. 18) Futsal Szczecin podejmie w hali przy ul. Twardowskiego Bonito Helios Białystok, przedostatnią ekipę tabeli. Będzie więc duża okazja na podreperowanie dorobku punktowego.

Futsal Szczecin - Futsal Świecie 3:4 (2:1)
Bramki: Kubicki (17), Rybitsky (18), Tomaszewski (35) - Czyszek (15), Kolmajer (22), Kubicki (23-samobójcza), Kaczkowski (38).
Futsal Szczecin: Janukiewicz, Rudziński, Kęmpiński - Kubicki, Rybitsky, Krutin, Sobinek, Krzywicki, Bakiszau, Pankratij, Tomaszewski, Ivanenko, Romanenko, Zhupanov.
Pozostałe wyniki 18. kolejki grupy północnej I ligi: Bonito Helios Białystok - Futablo Białystok 2:5, LZS Bojano - KKF Konin 4:7, TAF Toruń - Wenecja Pułtusk 1:3, LSSS Lębork - AZS UG Gdańsk 1:6, Red Devils Chojnice - KS Gniezno 7:1.