Politechnika Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 35:26 [film]

Paweł Pązik [email protected]
Martyna Huczko (w białej koszulce) nie będzie dobrze wspominać derbowego pojedynku z Politechniką Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin przegrała w derbach z Politechniką Koszalin 26:35. Mecz pechowo zakończył się dla Martyny Huczko, która złamała rękę.

W tradycyjnie wypełnionej po brzegi hali Pogoń tylko na początku spotkania utrzymywała kontakt bramkowy z wyżej notowanym rywalem. Między 10 a 15 minutą akademiczki odskoczyły Pogoni na 8 punktów i z taką przewagą spokojnie kontrolowały przebieg meczu.

Nerwowo było za to w obozie szczecińskim, zwłaszcza po fatalnie wyglądającej kontuzji skrzydłowej Martyny Huczko.
- Martyna niefortunnie upadła na bok i najprawdopodobniej złamała rękę w łokciu - poinformował kierownik Krzysztof Trzebiński.
Wyraźnie wybiło to z rytmu jej koleżanki, które do przerwy nie mogły nawiązać walki z gospodyniami.

Po przerwie szczecinianki uspokoiły grę i w tej części meczu prezentowały się znacznie lepiej.
- Szkoda tego feralnego momentu w pierwszej połowie, bo w drugiej dziewczyny grały już jak w ostatnim meczu z Zagłębiem - twierdzi kierownik.

Więcej o meczu czytaj w czwartek w papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"