Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policyjne statystyki. Nie jest źle, ale ludzie zginęli

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Obok przejścia dla pieszych przez ulicę Ku Słońcu zamontowano dodatkowe, odblaskowe oznakowanie pionowe. To miejsce, gdzie 1 lutego doszło do śmiertelnego potrącenia. Zginął 61-letni mężczyzna. Rada Osiedla Gumieńce zabiega o montaż  dwóch  fotoradarów na tym fragmencie krajowej „10”.
Obok przejścia dla pieszych przez ulicę Ku Słońcu zamontowano dodatkowe, odblaskowe oznakowanie pionowe. To miejsce, gdzie 1 lutego doszło do śmiertelnego potrącenia. Zginął 61-letni mężczyzna. Rada Osiedla Gumieńce zabiega o montaż dwóch fotoradarów na tym fragmencie krajowej „10”. Sebastian Wołosz
Dwa śmiertelne wypadki z udziałem pieszych w ciągu kilku dni. Według policyjnych statystyk nie są to najbardziej niebezpieczne miejsca.

W tym roku w Szczecinie zginęło już czterech pieszych. Przypomnijmy, że 1 lutego doszło do na ulicy Ku Słońcu, w rejonie ulicy Kwiatowej zginął 61-letni mężczyzna. 3 lutego doszło do kolejnej śmierci pieszego. Wypadek miał miejsce na ul. 26 Kwietnia przy wjeździe w osiedlową uliczkę, obok przystanku. Jednak według policji na wspomnianych ulicach - statystycznie - groźniej jest w innych miejscach.

Na ulicy Ku Słońcu zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest przejście dla pieszych w pobliżu ulicy Źródlanej.

Czytaj więcej:

- Tam gdzie zamontowano wyspy i zwężono pasy na jezdni, trzeba zwolnić, żeby przejechać bezpiecznie - mówi młodszy inspektor Grzegorz Sudakow, szef wojewódzkiej drogówki. - Dobrze, że nie doszło do zwężenia jednego pasa.

Ale w miejscu, gdzie doszło do wypadku, czyli obok salonu meblowego już pojawiły się biało-niebieskie tablice ostrzegające o skrajni.

Zobacz:

Przypomnijmy, że stowarzyszenie „Lepszy Szczecin” złożyło do magistratu konkretne propozycje poprawy bezpieczeństwa na ulicy Ku Słońcu. Proponuje zamontowanie tarki poprzecznej - podobnie jak na ul. Mieszka I, doświetlenie wertykalne przejść dla pieszych oraz zastosowanie elementów świetlnych i odblaskowych takich jak otuliny słupów znaków przejść dla pieszych, migające obramowania znaków czy tzw. Kocie oczka umieszczone poprzecznie na jezdni tuż przed zebrą. Docelowo, przy zmianie układu szyn tramwajowych w związku z planowanym przedłużeniem trasy do granic miasta, winno dążyć się do stworzenia w tym miejscu skrzyżowania o ruchu okrężnym.

W przypadku ulicy 26 Kwietnia, więcej potrąceń odnotowano na skrzyżowaniu z ulicą Zielonogórską, czyli w rejonie Szkoły Podstawowej nr 51.

Na listę niebezpiecznych miejsc dla pieszego w Szczecinie wpisują się następujące miejsca: aleja Wyzwolenia, plac Żołnierza Polskiego, Rondo Ułanów Podolskich, place w ścisłym centrum, a także ulica Mieszka I i ul. Mickiewicza, na odcinku od Karłowicza po Brzozowskiego.

Czytaj również:

Śmiertelny wypadek na Ku Słońcu w Szczecinie. Kierowca BMW p...

Śmiertelny wypadek na 26 kwietnia. Auto potrąciło mężczyznę

Śmiertelne potrącenie na pasach na ul. 26 kwietnia

Stoisz w korku? Widziałeś wypadek?

Czytaj również:

Śmiertelny wypadek na Moście Pionierów w Szczecinie [zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński