MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policja rozbiła grupę nielegalnie składującą odpady w regionie [WIDEO]

Marcin Siemlak
Marcin Siemlak
Odpady palne zlokalizowano w powiecie goleniowskim, na terenie firmy, która nie posiadała pozwolenia na składowanie tego rodzaju substancji
Odpady palne zlokalizowano w powiecie goleniowskim, na terenie firmy, która nie posiadała pozwolenia na składowanie tego rodzaju substancji Zachodniopomorska Policja
Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie zachodniopomorscy policjanci, współdziałając z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska ujawnili nielegalne składowisko odpadów i zatrzymali sześć osób ściśle powiązanych z jego bezprawnym funkcjonowaniem.

Odpady palne zlokalizowano w powiecie goleniowskim, na terenie firmy, która nie posiadała pozwolenia na składowanie tego rodzaju substancji. Podstawą do wszczęcia śledztwa w tej sprawie były wyniki czynności przeprowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska w Zielonej Górze i Wrocławiu.

- Ustalono, że odpady zwożono z terenu kraju, a w dokumentacji ich dotyczącej poświadczano nieprawdę. Potwierdzono przyjęcia odpadów w miejscu, w którym faktycznie się nie znajdowały, natomiast transportowane i składowane były na terenie jednej z gmin województwa zachodniopomorskiego - informuje policja.

W ostatnich dniach policjanci z KWP w Szczecinie, wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu i Wrocławiu oraz z inspektorami z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze i Poznaniu weszli na teren składowiska. Tam, przy udziale biegłego z zakresu ochrony środowiska, przeprowadzono oględziny i pobrano odpowiednie próbki do specjalistycznych badań. Równolegle prowadzone były czynności na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego wobec firm, które przekazywały w sposób nielegalny odpady na teren województwa zachodniopomorskiego.

Aktualnie teren składowiska jest objęty kontrolą przez zespół kontrolny powołany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Dotychczas zatrzymano sześć osób, którym prokurator ogłosił postanowienia o przedstawieniu zarzutów. Sąd wobec trzech z nich zastosował tymczasowe aresztowanie. Za zarzucane podejrzanym czyny grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński