Polak strzelił bramkę Polakowi

jat, 10 marca 2005 r.
Jacek Krzynówek (z lewej) strzelil wczoraj Jezremu Dudkowi gola. Jednak jego Bayer Leverkusen nie miał wczoraj wiele do powiedzenia w meczu z Liverpoolem. Fotorzepa
W spotkaniu z udziałem dwóch Polaków w Lidze Mistrzów Liverpool wyeliminował Bayer Leverkusen, choć Jacek Krzynówek strzelił Jerzemu Dudkowi gola.

W pierwszym meczu w Anglii Liverpool wygrał 3:1. Na niemieckim boisku już po nieco dwóch kwadransach sprawa awansu była w zasadzie przesądzona. Dwa gole Luisa Garcii w ciągu czterech minut dały prowadzenie Anglikom 2:0.

Ostatecznie Liverpool wygrał tyle samo co u siebie - 3:1, choć mógł jeszcze wyżej. Garcia zmarnował szansę na hat-tricka, a sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla gości po faulu na Milanie Barosie. Poza tym kilka razy refleksem błysnął bramkarz Bayeru Hans Joergen Butt.

Tym razem (tak jak w pierwszym meczu) błędu nie popełnił polski golkiper Jerzy Dudek, broniąc kilka groźnych strzałów niemieckich piłkarzy. Nie dał rady jednak przy uderzeniu Jacka Krzynówka pod koniec meczu.

W innym ciekawym wczorajszym meczu Juventus zdołał w ciągu 90 minut strzelić w Turynie Realowi Madryt tylko jedną bramkę. W pierwszej potyczce "Królewscy" też wygrali 1:0. Gdy zamykaliśmy ten numer gazety - trwała dogrywka.

Natomiast po wtorkowym meczu w Londynie napastnik FC Barcelona Samuel Eto'o oskarżył pracowników Chelsea o zachowanie rasistowskie. - Zostałem potraktowany jak małpa i wprawia mnie to we wściekłość - powiedział kameruński piłkarz, dodając, że wypowiadającą słowa była jedna z osób z obsługi stadionu.