Pogoń trenera Skorży się rozpędza. Tym razem pokonała Cracovię

Wiola Ufland
Trzecie spotkanie sparingowe z ekipą z ekstraklasy i trzecie zwycięstwo. Tym razem Pogoń pokonała Cracovię 2:1, choć gole strzelała w samej końcówce.

W piątek Pogoń najpierw pokonała Piasta Gliwice 3:1, grając bardzo młodym składem, zaś wieczorem także wyszła zwycięsko, tym razem ze starcia z Cracovią. Na ten mecz trener Maciej Skorża przygotował już mocny, ekstraklasowy skład. Symulując warunki spotkania, szkoleniowiec dokonał tylko jednej zmiany. Inna sprawa, że niewielu graczy miał już do dyspozycji (Hubert Matynia wszedł z ławki, a grał wcześniej tego dnia z Piastem). W ataku szansę dostał znowu Łukasz Zwoliński.

Cracovia grająca pod wodzą nowego trenera, Michała Probierza, pierwsza wyszła na prowadzenie. Mateusz Wdowiak na dwa razy, ale pokonał Łukasza Załuskę, który nie ma wątpliwości, że będzie pierwszym wyborem w bramce. Po stronie Pogoni przed przerwą okazje mieli Zwoliński, Rafał Murawski czy Dawid Kort. Ten ostatni dość mocno ucierpiał pod koniec pierwszej połowy, ale odpłacił się rywalom po przerwie.

Kort doprowadził do wyrównania w 81. minucie spotkania, po podaniu Davida Niepsuja. Ten sam zawodnika asystował także przy goli Adama Gyurcso. Tego lata Portowcy nie doznali jeszcze smaku porażki w sparingach (3 zwycięstwa, 1 remis).

- Bardzo się cieszę, że udało mi się podać do Dawida i Adama przy ich bramkach. Jest to fajna sprawa, kiedy notuje się asysty, szczególnie gdy się wygrywa. Przy ostatniej akcji miałem trochę szczęścia, że piłka przeszła przez zawodnika Cracovii. Ostatecznie udało się podać do Adama, który trafił do siatki - mówi Niepsuj dla oficjalnej strony Pogoni.

Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1 (0:1)
Bramki: Kort (81), Gyurcsó (90) - Wdowiak (26).
Pogoń: Załuska - Niepsuj, Râpă, Fojut, Nunes - Kort, Tsintsadze (71 Matynia), Murawski, Hołota, Gyurcsó -Zwoliński.
Cracovia: Wilk (46 Peškovič) - Deleu (46 Kiebzak), Helik (46 Jarzynka), Malarczyk (46 Ochał), Pestka (46 Sowah) - Zenjov (46 Lusiusz), Dimun (46 Kanach), Čovilo (46 Szewczyk), Wdowiak (46 Adamczyk) - Vestenický (46 Čunta), Szczepaniak (46 Strózik).