Pogoń Szczecin ograła 2:0 mistrza Łotwy w sparingu

mc
Piotr Petasz (z lewej) i Josef Petrik (z prawej) strzelili po bramce w sparingu Pogoni z mistrzem Łotwy. Fot. Marcin Bielecki
Pierwszy sparing na tureckim zgrupowaniu zakończył się dobrze dla portowców. Po golach Josefa Petrika i Piotra Petasza wygrali oni z mistrzem Łotwy Metalurgs Lipawa 2:0.

W końcówce pierwszej połowy nasz lewy obrońca, Petrik, przeprowadził ładną akcję i strzałem z kilkunastu metrów wyprowadził portowców na prowadzenie. W drugiej połowie goście mogli wyrównać, ale nie wykorzystali jedenastki. Strzał z rzutu karnego obronił Radosław Janukiewicz.

Mistrza Łotwy dobił w 80. minucie Piotr Petasz skutecznie egzekwując rzut wolny z ok. 20 metrów.

Pogoń Szczecin - Metalurgs Lipawa 2:0 (1:0)
Bramki: Petrik (41), Petasz (80).

Pogoń: Janukiewicz - Nowak (61 Rydzak), Jarun, Mysiak (82 Wróbel), Petrik (57 Woźniak) - Rogalski (59 Wólkiewicz), Pietruszka (82 Koman), Zawadzki (67 Zawadzki), Parzy (46 Petasz) - Klatt (64 Bell), Bojarski (46 Dziuba).