Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź. 0:2

Redakcja
O 18.15 piłkarze Pogoni Szczecin i ŁKS-u Łódź rozpoczęli mecz na stadionie przy ul. Twardowskiego. Po pierwszej połowie Pogoń przegrywa 0:2.

Pogoń zaczęła w składzie: Radosław Janukiewicz - Marcin Nowak, Łukasz Wróbel, Maciej Mysiak, Marcin Woźniak - Maksymilian Rogalski, Piotr Koman, Tomasz Parzy, Piotr Petasz - Mikołaj Lebedyński, Olgierd Moskalewicz.

Początek meczu to dominacja Pogoni. Szczecinianie atakowali, mieli więcej sytuacji podbramkowych. Strzelać próbował między innymi Petasz i Rogalski.

Gol dla łodzian padł w 28 minucie. Po dośrodkowaniu głową strzelił Kujawa i nie dał szans bramkarzowi.

Pogoń rzuciła się do odrabiania strat. Moskalewicz zmarnował dwie świetne okazje. Dobry strzał Petasza obronił Wyparło.

Pierwsza połowa została przedłużona o 7 minut. Około 20 minuty doszło do dłuższej przerwy w grze. Delegatowi PZPN nie spodobał się transparent jaki wywiesili kibice Pogoni: "Lato... To kolejny przykład na to, jak bohater stał się...". Delegat PZPN domagał się jego zdjęcia, czym wzbudził nieprzychylną rekację kibiców.

W drugiej połowie Lebedyńskiego zmienił Prędota, a za Parzego wszedł Dziuba. Pogoń znowu stwarzała sytuacje - strzelał Petasz, Rogalski, dobrą sytuację miał Dziuba - ale była nieskuteczna.

W 63 minucie drugą bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił Gikiewicz.