Pogoń Baltica Szczecin zwycięża i jest coraz blizej awansu do play off

Hanna Jaszczuk rozegrała kolejny dobry mecz na lewym skrzydle.
Hanna Jaszczuk rozegrała kolejny dobry mecz na lewym skrzydle. archiwum
Szczypiornistki Pogoni Baltica pokonały Start Elbląg 34:30. Była to pierwsza wygrana szczecinianek w historii pojedynków z tym zespołem. Dotąd przegrały z nim wszystkie 6 spotkań.

Od początku pierwszej połowy Pogoń miała zdecydowaną przewagę. Szczecinianki bardzo dobrze grały w obronie, co dało pole do popisu skrzydłowym. Z lewej strony bramkę Startu bombardowała Hanna Jaszczuk, z prawej zaś Katarzyna Sabała, której rywalki zostawiały stanowczo zbyt wiele miejsca.

Pogoń przed przerwą miała jeden dłuższy przestój. Między 12. a 19. minutą gospodynie pozwoliły przyjezdnym wyciągnąć rezultat z 8:3 na 9:8. Szczecinianki nie dały jednak Startowi doprowadzić do remisu i odskoczyły na 19:13 po 30 minutach.

Na początku drugiej połowy Pogoń umiejętnie powiększała przewagę, aż trafił się jej drugi w tym meczu przestój. Z wyniku 24:16 zrobiło się 27:25 na 10 minut przed końcem spotkania.

Znów w samej końcówce meczu zrobiło się bardzo nerwowo. Start zagęścił obronę i nie pozwalał Pogoni na zbyt wiele w ataku. Szczecinianki jednak się pozbierały i nie dały sobie wydrzeć wygranej.

Po 20. rozegranych spotkaniach Pogoń ma na swoim koncie 19 punktów. Następny mecz szczecinianki rozegrają w najbliższą środę. Będą to derby Pomorza Zachodniego z Politechniką Koszalin.

Więcej o meczu ze Startem przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego