Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 29:29. Remis, który nie daje satysfakcji

Defensywa Startu na początku meczu skupiła swoją uwagę na Monice Stachowskiej (w środku). Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin zremisowała 29:29 ze Startem Elbląg po bardzo zaciętym meczu.

Pogoń zaczęła mecz z jedną zmianą w pierwszej siódemce. Na prawym skrzydle Katarzyna Sabała zastąpiła Patrycję Królikowską. Po raz kolejny na prawym rozegraniu wystąpiła Stefka Agova.

Świetnie na początku spotkania spisywała się Agata Cebula. Rozgrywająca Pogoni zdobyła 7 z pierwszych 12 bramek dla swojego zespołu. Przyjezdne skupiły się na zatrzymaniu reprezentacyjnej obrotowej Moniki Stachowskiej i zostawiły sporo miejsca Cebuli, która to skrzętnie wykorzystała.

- Chciałyśmy powstrzymać Stachowską, ale to Agata pokazała, że umie rzucać - mówiła w przerwie przed kamerami Polsatu Sport Joanna Waga, rozgrywająca gości.

Zawodniczki Startu popełniały sporo prostych błędów technicznych, rzucały niecelnie i pozwoliły gospodyniom wyjść na 3-4 bramki przewagi.

Mecz układał się po myśli Pogoni, ale na kilka minut przed przerwą gra szczecińskiego zespołu się posypała. Z prowadzenia 15:11 zrobił się remis po 15 i z takim rezultatem obie ekipy schodziły na odpoczynek.

Korzystnie podziałał on na zespół przyjezdnych. W drugiej części grały na większym skupieniu, a błędy zaczęły popełniać zawodniczki Pogoni. Start wyszedł nawet na trzy bramki przewagi.

Sytuację uratowało wejście na boisko Moniki Głowińskiej na kwadrans przed końcem. Jej doświadczenie wprowadziło spokój w ataku i szczecinianki doprowadziły do wyrównania. Do końca meczu trwała zacięta walka bramka za bramkę. Właśnie Głowińska zdobyła bramkę na 29:28 na kilkadziesiąt sekund przed końcem.

Ostatnie słowo należało jednak do Startu. Wyrównującą bramkę tuż przed końcową syreną zdobyła Katarzyna Cekała.

- Ten mecz właściwie przegrałyśmy - krótko podsumowała Katarzyna Duran, rozgrywająca Pogoni.

Szczecinianki nie wykorzystały okazji, aby wrócić na czwarte miejsce w tabeli. Po 12. kolejce są na 5. miejscu i mają tyle samo punktów (12) co Energa AZS Koszalin i o oczko wyprzedzają Start.

Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 29:29 (15:15)
Pogoń: Szywierska, Płaczek - Cebula 9, Stasiak 7, Stachowska 3, Duran 3, Huczko 3, Głowińska 2, Sabała 1, Jaszczuk 1, Jakubowska, Agova.