Pogoń Baltica Szczecin: punkt będzie sukcesem

W zespole Pogoni Baltica Szczecin pełna mobilizacja przed meczem z SPR Lublin.
W zespole Pogoni Baltica Szczecin pełna mobilizacja przed meczem z SPR Lublin. Andrzej Szkocki
Szczypiornistki Pogoni Baltica w sobotę czeka ciężki pojedynek na wyjeździe z liderem tabeli, SPR Lublin.

Dobra postawa szczecinianek w meczu z Zagłębiem Lubin punktów im nie dała. Nastroje w zespole jednak się poprawiły i z bojowym nastawieniem Pogoń jedzie na niezwykle trudny teren na mecz z SPR Lublin, który pewnie przewodzi ligowej tabeli. Podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego w tym sezonie przegrały dotąd tylko raz - na początku roku z Zagłębiem Lubin.

Jak więc liczyć na jakąkolwiek zdobycz punktową Pogoni na wyjeździe? Lubelski zespół dysponuje mocną, ale dosyć wąską kadrą, co odbija się na jego dyspozycji w ostatnich meczach. SPR nie wygrywa już tak pewnie i wysoko jak na początku sezonu. Przed tygodniem lublinianki dopiero po przerwie wrzuciły piąty bieg w starciu z KPR Jelenia Góra, z którym po pierwszej połowie prowadziły tylko 19:18, by całe spotkanie wygrać 43:32.