Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 26:34. Pierwsza trójka mocno się oddala

Małgorzata Stasiak rzuciła swoim byłym koleżankom z zespołu 6 bramek.
Małgorzata Stasiak rzuciła swoim byłym koleżankom z zespołu 6 bramek. Andrzej Szkocki
Mistrzynie ciągle za mocne. Szczypiornistki Pogoni popełniły wiele błędów i wyraźnie przegrały z MKS Selgros Lublin. Po tej porażce szczeciński zespół traci już 6 punktów do prowadzącej trójki i może stracić czwarte miejsce w tabeli.

Prowadzenie 4:3 w 6. minucie to ostatni pozytywny wynik dla Pogoni w tym meczu. Gospodynie próbowały zaskoczyć utytułowane rywalki nietypowym ustawieniem ze Stefką Agovą na lewym skrzydle. Wprowadziło to jednak więcej chaosu w grze Pogoni, niż u rywalek.

Doświadczony zespół z Lublina, choć sam nie uniknął kilku błędów, bezlitośnie obnażył wszystkie słabości szczecinianek. Stanowczo zbyt często gubiły one piłkę, podawały niecelnie w ataku, zbyt wolno wracały do obrony. Względem ostatnich meczów, poprawiły nieco skuteczność, ale tym razem niewiele to dało.

MKS Lublin już do przerwy prowadził różnicą 6 bramek, w drugiej części wynosiła ona już nawet 10 bramek. Dopiero w samej końcówce udało się ją minimalnie zniwelować.

Był to ostatni w tym roku mecz Pogoni w lidze. Teraz nastąpi blisko dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach. Reprezentacja Polski w grudniu weźmie udział w mistrzostwach świata w Serbii. Miejsca w kadrze może być pewna obrotowa Pogoni, Monika Stachowska. Szansę wyjazdu na mistrzostwa ma także rozgrywająca Małgorzata Stasiak. Selekcjoner Polek Kim Rasmussen decyzje odnośnie pozostałych czterech zawodniczek podejmie po dwóch meczach kontrolnych z Brazylią

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 26:34 (15:21)
Pogoń:Płaczek, Szywierska - Cebula 10, Stasiak 6, Huczko 3, Królikowska 2, Jakubowska 1, Sabała 1, Stachowska 1, Fornalik 1, Jaszczuk 1, Głowińska, Piontke, Agova, Szulc.
MKS:Dzhukeva, Gawlik - Wojtas 9, Drabik 5, Konsur 3, Małek 3, Rola 3, Nestsiaruk 3, Majerek 2, Wojdat 2, Skrzyniarz 2, Syncerz 1, Mihdaliova 1.