Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 28:22. Reprezentanki nie zawiodły

Agata Cebula pechowo rozbiła łuk brwiowy w meczu z KPR Jelenia Góra.
Agata Cebula pechowo rozbiła łuk brwiowy w meczu z KPR Jelenia Góra. Andrzej Szkocki
Udany początek roku szczecińskich szczypiornistek. Młody i waleczny zespół z Jeleniej Góry pokonały dzięki doświadczeniu. Z dobrej strony pokazały się Monika Stachowska i Małgorzata Stasiak, zawodniczki czwartej drużyny świata,

Wydarzenie

Był to pierwszy mecz po MŚ, więc nie mogło zabraknąć godnego przywitania dwóch szczecińskich zawodniczek, które zajęły w Serbii z reprezentacją Polski czwarte miejsce. Monika Stachowska i Małgorzata Stasiak otrzymały kwiaty, pamiątkowe dyplomy, a ich grę śledziła na trybunach spora grupa kibiców, którzy chcieli zobaczyć w akcji uczestniczki historycznego wydarzenia dla polskiego szczypiorniaka.

Bohaterowie

Stachowska i Stasiak pokazały, że na MŚ nie pojechały przez przypadek. Zaprezentowały wysoką formę i łącznie zdobyły aż 11 z 28 bramek dla swojego zespołu. Wreszcie błysnęła Stasiak, ktora imponowała rzutami z dystansu i udanymi przechwytami w obronie. Stachowska kierowała grą w defensywy w sposób, jaki już zdążyła przyzwyczaić.

Rozczarowanie

Przeciętny mecz rozegrała prawa strona Pogoni. Problemy z prawym rozegraniem zespół ma od początku sezonu i trener Adrian Struzik sprawdza na tej pozycji różne kandydatki. Z KPR najdłużej na tej pozycji grała Stefka Agova, ale nie czuła się na niej najlepiej. Blisko 40 minut na parkiecie spędziła skrzydłowa Patrycja Królikowska, ale żaden z jej rzutów nie był skuteczny. Udanie zastąpiła ją Katarzyna Sabała, zdobyła 3 bramki i powalczyła w obronie.

Co ciekawego

- Młody zespół z Jeleniej Góry długo skutecznie stawiał opór faworyzowanym szczeciniankom. Jeszcze w 21. minucie utrzymywał się remis po 9. Na początku drugiej części Pogoń odskoczyła na 4-5 bramek i taką przewagę utrzymywała już do końca.

- W barwach Pogoni zadebiutowała Katarzyna Duran, sprowadzona z Vistalu Gdynia. Większość spotkania rozegrała w defensywie.

- Bardzo dobry mecz rozegrała 22-letnia skrzydłowa KPR-u Mariola Wiertelak, autorka 8 bramek.

- Pechowo mecz ułożył się dla Agaty Cebuli. Najpierw spudłowała karnego i dobitkę, a w 50. minucie niefortunnie rozbiła sobie łuk brwiowy upadając na parkiet po zdobytej bramce.

- w 59. czerwoną kartkę otrzymała rozgrywająca gości Małgorzata Buklarewicz (zebrała trzy dwuminutowe kary).

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 28:22 (14:11)
Pogoń:Płaczek, Szywierska - Stasiak 7, Stachowska 4, Cebula 4, Agova 4, Huczko 3, Sabała 3, Jaszczuk 2, Jakubowska 1, Duran, Piontke, Glowińska, Królikowska, Szulc, Fornalik.