Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 31:27. Nie ma wątpliwości - mamy lidera!

PAZ
Patrycja Królikowska zdobyła sześć bramek dla Pogoni.
Patrycja Królikowska zdobyła sześć bramek dla Pogoni. Andrzej Szkocki/archiwum
Zły początek, ale potem już rosnąca przewaga i kontrola wydarzeń na boisku. Szczecinianki wygrały trzeci mecz z rzędu i pewnie prowadzą w tabeli Superligi.

Przed tygodniem zbyt pochopnie napisałem, że Pogoń po wygranej z Zagłębiem będzie liderem. Ostatecznie wyprzedziła ją Energa, która po dwóch meczach miała lepszy bilans bramkowy. Teraz wątpliwości już nie ma - mamy lidera!

Choć to koszalinianki przed tym meczem przewodziły w tabeli, to faworytem była Pogoń. Spotkanie lepiej jednak zaczęły przyjezdne. Wynik 0:3 po 6. minutach to z pewnością zaskoczenie.

Odrabianie strat zajęło Pogoni 13 minut. Wyrównała Małgorzata Stasiak. Pogoń złapała wiatr w żagle, wyszła na cztery bramki przewagi, ale pod koniec pierwszej połowy rywalki zniwelowały straty i na odpoczynek oba zespoły schodziły przy wyniku 14:13.

W drugiej połowie gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę 3-5 bramek. Bardzo dobrze w bramce Pogoni spisywała się Ada Płaczek. Aż 12 bramek dla zespołu gości zdobyła Walentyna Nestsiaruk.

We wtorek Pogoń zagra w Azoty Arenie z Piotrcovią. Początek meczu o godz. 18.

Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 31:27 (14:13)
Pogoń: Płaczek, Kozłowska - Królikowska 6, Gadzina 6, Głowińska 5, Szczecina 4, Stasiak 4, Zimny 3, Jaszczuk 2, Kochaniak 1, Sabała, Noga, Costa, Masna, Koprowska, Zawistowska. Karne: 4/6. Kary: 6 min.
Energa: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica - Nestsiaruk 12, Sądej 4, Chmiel 3, Michałów 2, Trawczyńska 2, Kołodziejska 2, Stasiak 1, Budnicka 1, Roszak, Kaczanowska, Błaszczyk, Nowicka. Karne: 2/3. Kary: 12 min.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?