Pogoń Baltica - Łączpol Gdańsk 36:21. Na skrzydłach do półfinału

Daria Zawistowska zdobyła sześć bramek dla Pogoni.
Daria Zawistowska zdobyła sześć bramek dla Pogoni. Andrzej Szkocki
Szczypiornistki Pogoni pewnie pokonały rywalki z Trójmiasta w drugim meczu ćwierćfinału fazy play off Superligi. W półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia. Pogoń trzeci raz z rzędu znalazła się w najlepszej czwórce w kraju.

Wynik i przebieg pierwszego meczu w Gdańsku podrażnił szczeciński zespół. Porażka 26:27 tak rozzłościła szczecinianki, że w rewanżu nie pozostawiły wątpliwości, kto jest lepszy.

Już po kwadransie Pogoń prowadziła 9:3, a w tym momencie Jerzy Ciepliński, trener gości, wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Szczecinianki grały tak, jak potrafią najlepiej - skuteczna gra w obronie uruchamiała kontry, które szybkie skrzydłowe zamieniały na bramki. Łącznie zdobyły ich w całym meczu aż 19.

Łączpol bramki zdobywał głównie z rzutów karnych, a w ataku pozycyjnym grał bardzo chaotycznie. Defensywa Pogoni wykorzystywała nieporozumienia w rozegraniu i uruchamiała kontry.

W drugiej części trener Adrian Struzik dał pograć wszystkim zawodniczkom. Meczu nie dokończyła Monika Koprowska, która w 38. minucie obejrzała czerwoną kartkę z gradacji kar.

W 42. minucie zespół gości mógł jeszcze mieć nadzieje na korzystny wynik bo doprowadził do wyniku 24:18. Jednak szybkie trafienia Patrycji Królikowskiej i Joanny Gadziny kompletnie podcięły skrzydła Akademiczkom.

Za tydzień Pogoń zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski w Lubinie. Na początek mecz z miejscowym Zagłębiem.

Z tym rywalem szczecinianki mogą tez spotkać się w półfinale play off Superligi. Miedziowe muszą jednak odrobić straty z pierwszego meczu z Vistalem Gdynia, przegranego 28:31.

Pogoń Baltica Szczecin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 36:18 (18:11)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 6, Gadzina 5, Szczecina 4, Sabała 4, Królikowska 4, Stasiak 3, Głowińska 3, Jaszczuk 3, Kochaniak 2, Noga 1, Masna 1, Koprowska, Bancilon, Zimny.