Pogoń '04 Szczecin wygrała w Wieliczce. Trzymała w napięciu do ostatniej minuty

(sz)
Sebastian Wołosz
Wygrana 4:3 z Solnym Miastem Wieliczka daje oddech Pogoni '04 Szczecin.

W 34. minucie meczu Portowcy wyszli na prowadzenie 3:0 i nie zanosiło się, że ich droga po zwycięstwo będzie kręta i nerwowa. Było ich jednak stać na roztrwonienie całej przewagi w mniej niż 60 sekund. Pogoń '04 Szczecin popełniła szkolne pomyłki na własnej połowie.

Futsal pokazał swoją brzydką, a następnie piękną twarz. W ostatniej minucie Pogoń zdobyła decydującego o zwycięstwie 4:3 gola. Bohaterem finiszu był Daniel Maćkiewicz, podobnie jak w spotkaniu z AZS UG Gdańsk. Wcześniej do bramki Solnego Miasta trafili Mateusz Jakubiak, Bartosz Kawczak oraz Artur Jurczak. Przez większą część pojedynku na wysokim poziomie bronił Łukasz Koszmider. Na parkiet powrócił i zostawił na nim dużo zdrowia Łukasz Cymański. Z powodu kontuzji nie zagrał Mateusz Gepert.

Pogoń złapała oddech w tabeli. Nad ostatnim Solnym Miastem ma 10 punktów przewagi, a nad miejscem barażowym pięć. Walka o utrzymanie wciąż jednak trwa. Łatwiejszego przeciwnika niż ten z Wieliczki trudno znaleźć w Futsal Ekstraklasie.

Następny mecz szczecinian za dwa tygodnie z Clearexem Chorzów w Netto Arenie.

Solne Miasto Wieliczka - Pogoń '04 Szczecin 3:4 (0:1)