Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogoda w Szczecinie i nad morzem. Jaki będzie weekend? W piątek przyjdzie do nas wiosna, a jakie będą święta?

Bogna Skarul
Bogna Skarul
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne pixabay.com/pl/
Pewnie zadajecie sobie pytanie, czy Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku białe? Jak zapowiada synoptyk, śnieg spadnie, ale...

W czwartek do końca dnia nie powinno padać. Temperatura w Szczecinie nie przekroczy 7 stopni Celsjusza, nad morzem ma być 5 stopni C. W nocy będzie pochmurno i bez opadów.

- Za to w piątek będzie pogodnie, ciepło i przyjemnie - zapowiada Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus. - Termometry w Szczecinie powinny pokazać nawet 11 stopni Celsjusza, nad morzem 7 stopni. To temperatury wiosenne, a nie zimowe. W grudniu nie za często termometry pokazują temperaturę powyżej 10 stopni C.

ZOBACZ TEŻ:

W sobotę od rana się zachmurzy, ale nie powinno padać. W Szczecinie powinno być dość ciepło, termometry będą pokazywały 8 stopni Celsjusza, a nad morzem 6 stopni.

- W niedzielę też nie powinno padać - dodaje synoptyk. - Ale nadal dominować będą chmury. Zrobi się też chłodniej, bo temperatura spadnie do 4 stopni C.

W poniedziałek może padać deszcz, ale mają to być słabe opady. Termometry będą wskazywały 5 stopni ciepła.

Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? QUIZ

Z kolei w Wigilię pokropi deszcz, jednak tylko wieczorem. Zapowiadana temperatura to 4 stopnie C.

W pierwszy dzień świąt rano jeszcze coś popada, ale w ciągu dnia się przejaśni. Temperatura ma wynosić 4 stopnie C. W drugi dzień świąt, w czwartek, temperatura znowu spadnie i ma wynosić jedynie 3 stopnie C. Niebo będzie z zachmurzeniem umiarkowanym.

- Ale zaraz po świętach, czyli w nocy z 26 na 27 grudnia można się spodziewać śniegu - twierdzi Krzysztof Ścibor i dodaje, że jest spora szansa, że Nowy Rok przywitamy ze śniegiem. - Zacznie się zima, ale będzie to łagodna zima - zaznacza meteorolog.

ZOBACZ TEŻ:

Jaka będzie zima 2019/2020? Kiedy spadnie śnieg?

Zima 2019/2020: Kiedy spadnie śnieg? Czy święta będą białe? ...

Zima przełomu lat 1978/1979 była wyjątkowo śnieżna. Od godzin nocnych z 29 na 30 grudnia rozpoczął się napływ mroźnej masy powietrza z północy, co spowodowało, że występujące wówczas opady deszczu zaczęły stopniowo przechodzić w opady śniegu z deszczem i śniegu oraz nasilać się.Towarzyszył im silny wiatr, powodujący szybkie tworzenie się zasp. Chłodny front atmosferyczny przemieszczał się stopniowo na południe, a śnieżyce i gwałtowny spadek temperatury z wartości dodatnich do kilkunastu stopni poniżej zera obejmowały kolejne części kraju.Rekordowo wysoką pokrywę śnieżną odnotowano: w Suwałkach (84 cm, 16 lutego), Łodzi (78 cm, 2 lutego), Warszawie (70 cm, 31 stycznia), Chojnicach (60 cm, 19 lutego), Szczecinie (53 cm, 19 lutego), Kole (46 cm, 26 lutego), Kielcach (39 cm, 2 lutego) i Poznaniu (29 cm, 20 lutego).Od 1 stycznia 1979 roku cały kraj był już sparaliżowany przez zaspy i kilkunastostopniowy mróz.➤➤➤ Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Więcej na następnych stronach.(sier, Wikipedia)Zobacz również:Jak dbać o psa zimą? Czy ubierać psa w mróz? Jak zabezpieczyć zwierzęta w mroźne dni?<b>Kudłatych świat, odcinek 15</b><script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/8299ae53-6382-e9bf-1932-5bb0dba7ba76,2bc6cc1c-8445-e1d0-9bca-fc045f4a66ad,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

To dopiero była zima! Polska znalazła się pod śniegiem. Kraj...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński