MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie roku 2014 roku w zachodniopomorskiej policji. Coraz mniej przestępstw

Redakcja
Zachodniopomorska policja ma wyniki, co docenił obecny w Szczecinie nadinsp. Wojciech Olbryś, z-ca komendanta głównego.

Na corocznej naradzie policji zachodniopomorskiej powiało optymizmem.

Zanim przejedziemy do liczb warto wspomnieć o podjętym przez policję lobbingu dotyczącym zmiany prawa.

- Chodzi o osoby, które jeżdżą bez prawa jazdy - tłumaczy nadinspektor Wojciech Olbryś, zastępca komendanta głównego policji. - Bardzo mocno lobbujemy, aby było to przestępstwo i aby takie osoby były umieszczane w rejestrze łamiących prawo. Dziś taka osoba jest jedynie karana mandatem 500 zł i nic więcej. A jak groźną bronią jest samochód w rękach osoby z wątpliwą umiejętnością jazdy, nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Wyniki pracy policji w regionie za rok ubiegły w porównaniu do roku 2013 są zdaniem nadinsp. Olbrysia więcej niż zadowalające. Mniej było przestępstw, zabójstw, napadów, kradzieży i wypadków, co znalazło odzwierciedlenie nie tylko w statystykach policyjnych, ale również w opiniach Polaków na temat policji.

Według cytowanych danych Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego) 72,4 proc. Polaków czuje się obecnie bezpiecznym w swoim miejscu zamieszkania, a tylko 6,4 proc. obawia się zagrożeń typu wandalizm czy przemoc.

- Odnotowaliśmy spadki w kategoriach przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie - informuje insp. Jarosław Sawicki, komendant wojewódzki policji w Szczecinie. - Kradzieże zmniejszyły się o 1386 z 9226 przypadków w 2013 r., liczba włamań o 210 z 5557, a uszkodzenia mienia o 413 z 2716 zdarzeń.

Działania policji dały się we znakom dealerom narkotykowym. W 2013 r. policja zarekwirowała narkotyki na kwotę 7,7 mln zł, a rok później już na 11,5 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński