MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piotr Krzystek: Na Łasztowni chcemy stworzyć nowe serce miasta

red.
Piotr Krzystek
Piotr Krzystek archiwum
Piotr Krzystek, kandydat na prezydenta Szczecina z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Krzystka Koalicja Samorządowa.

Szczecin to miasto, w którym się urodziłem, wychowałem, zdobywałem wykształcenie, założyłem rodzinę i stawiałem pierwsze kroki w życiu zawodowym. To miasto, któremu oddałem się do reszty.

Swój program opieram na trzech filarach. To społeczeństwo, ekologia i infrastruktura oraz gospodarka i rozwój. Przez ostatnie lata w Szczecinie udowodniliśmy, że możemy realizować wiele ciekawych projektów i inwestycji, których oczekiwali mieszkańcy. Chcę ten kierunek kontynuować, a ze Szczecina zrobić miejsce fajne do życia.

Już dziś mieszkańcy doceniają uroki swojej małej ojczyzny. Cenią Szczecin za ogrom zieleni, za dostęp do wody, za brak takiego pędu i pośpiechu, jaki bywa w innych miastach. Tu się żyje spokojnie i warto ten kierunek podtrzymywać.

Przed nami ogromne wyzwanie w kontekście zagospodarowania Łasztowni. Proces zmian trwa wprawdzie już od kilku lat, niemniej przed nami decydująca faza i moment, w którym na Łasztownię powinien prowadzić most Kłodny, a jej zabudowa powinna zacząć wyrastać z ziemi. Chcemy stworzyć nowe serce miasta i jest na to bardzo duży potencjał. Udowadniają to mieszkańcy każdego słonecznego dnia, gdy tysiącami odwiedzają nadodrzańskie bulwary. Będąc przy bulwarach - przed nami remont ostatniego nabrzeża, o które walka trwała osiem ostatnich lat. W końcu przejęliśmy Bulwar Chrobrego, czyli najbardziej reprezentacyjny kawałek przy Odrze. To miejsce w końcu przestanie być wstydem.

Czeka nas także rewolucja komunikacyjna związana z uruchomieniem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dla wielu mieszkańców będą to zupełnie nowe możliwości podróży z, do i po Szczecinie. Jestem pewien, że będzie to jeden z najczęściej wybieranych środków transportu.

Nie można też zapominać o projektach społecznych. Dużo uwagi poświęcimy kondycji psychicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Na wsparcie i opiekę będą też mogli liczyć seniorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński