Piiłkarze Pogoni Szczecin mało grali w kadrach. Wrócą do ekstraklasy silniejsi

Wahan Biczachczjan mało grał w październikowych spotkaniach kadry Armenii.
Wahan Biczachczjan mało grał w październikowych spotkaniach kadry Armenii. Andrzej Szkocki
PIŁKA NOŻNA. Generalnie to nie było udane okienko reprezentacyjne dla piłkarzy Pogoni Szczecin.

W sumie sześciu piłkarzy opuściło drużynę, by wziąć udział w meczach reprezentacyjnych: Kamil Grosicki, Linus Wahlqvist, Wahan Biczachczjan oraz Luka Zahović walczyli o seniorskie Mistrzostwa Europy 2024, a Mariusz Fornalczyk i Adrian Przyborek wystąpili w kadrach młodzieżowych. Z tej grupy najbardziej zadowolony może być Wahlqvist.

Szwed wrócił do swojej reprezentacji, gdy zaczął regularnie grać w Pogoni. Skorzystał też na tym, że w kadrze kilku piłkarzy było kontuzjowanych. Tej jesieni umocnił swoją pozycję. Szwedzi w ostatni czwartek grali towarzysko z Mołdawią i wygrali 3:1. Prawy obrońca Pogoni grał od początku i zaliczył asystę. W poniedziałek Szwecja walczyła w Brukseli o punkty eliminacji. Wahlqvist znów grał w „11”. Mecz zakończono w przerwie, gdy na stadion dotarła tragiczna informacja o zabiciu dwóch kibiców Szwecji przez terrorystę. Wkrótce UEFA podejmie decyzję o tym spotkaniu.

Kamil Grosicki dostał powołanie od nowego selekcjonera Polski - Michała Probierza. Z Wyspami Owczymi nie zagrał, a z Mołdawią wszedł na kwadrans. Szarpnął w dwóch akcjach, ale ostatecznie Polacy zremisowali i od Euro znacząco się oddalili. Szanse na bezpośredni awans zachowują, ale w listopadzie będą musieli wygrać z Czechami, a muszą być też korzystne inne rozstrzygnięcia. Najprawdopodobniej pozostaną baraże poprzez Ligę Narodów.

Wahan Biczachczjan i jego Armenia po porażce z Łotwą w zasadzie przekreślili swoje szanse na Euro. Pomocnik Pogoni w tym meczu wszedł na ostatnie 8 minut. We wtorek Biczachczjan zagrał pierwsze 45 minut w wygranym towarzyskim meczu z Macedonią. Nasz zawodnik z plonu nie może być zadowolony, bo we wrześniu grał więcej w drużynie narodowej.

Jeszcze gorsza jest sytuacja Luki Zahovicia. W meczach Słoweńców z Irlandią Północną i Finlandią piłkarz Pogoni był rezerwowym, ale nie wszedł na boisko. Jego rola nie zmienia się w kadrze od przynajmniej roku.

Przyborek zadebiutował w kadrze U-18. Zagrał w meczach towarzyskich z Czechami (II połowa) i Słowacją (I połowa). Fornalczyk zagrał 89 minut w kadrze U-20 z Włochami w ramach turnieju Elite League.