Pierwsza porażka szczypiornistek Pogoni Baltica

Małgorzata Stasiak zdobyła siedem bramek dla Pogoni w Elblągu.
Małgorzata Stasiak zdobyła siedem bramek dla Pogoni w Elblągu. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczecinianki przegrały na wyjeździe ze Startem Elbląg 25:28.

Start Elbląg lepszy od Pogoni Baltica. Szczecinianki pokonane pierwszy raz w sezonie. Zaczęły dobrze, od prowadzenia 4:1, ale z każdą minutę przewagę zyskiwały gospodynie. Bramkę Pogoni bombardowała Sylwia Lisewska, która w całym meczu zdobyła 8 bramek. Do przerwy Start prowadził 28:25.

W 49. minucie szczecinianki doszły rywalki na jedną bramkę, ale na więcej nie było ich stać.

Po tej porażce Pogon jest trzecia, a Start wskoczył na pozycję lidera. W czwartek do Szczecina przyjeżdża Vistal Gdynia.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 28:25 (16:12)
Pogoń: Płaczek, Kozłowska - Stasiak 7, Koprowska 5, Gadzina 3, Jaszczuk 3, Głowińska 2, Królikowska 2, Sabała 1, Noga 1, Masna 1, Szczecina, Zimny, Zawistowska, Kochaniak.