Pięć medali naszych lekkoatletów w HMP

Piotr Lisek chyba liczył na lepszy rezultat w Toruniu
Piotr Lisek chyba liczył na lepszy rezultat w Toruniu Jacek Smarz/ Polska Press
Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy krążek wywalczyli zachodniopomorscy lekkoatleci w rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski.

Złote medale wywalczyli biegacze: Renata Pliś z Maratonu Świnoujście (3000 m) oraz Artur Ostrowski ze Sportingu Międzyzdroje (1500 m). Tuż za Pliś na metę przybiegła Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard), która przy okazji ustanowiła swój rekord życiowy (9.22,37). Damian Kabat, klubowy kolega Kaczyńskiej, zdobył srebrny medal w biegu na 3000 m.

Trzeci w rywalizacji tyczkarzy był Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Zawodnik, który jest naszą największą nadzieją na sukces w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, skoczył w Toruniu „tylko” 5,50. Lisek niedawno lekko skręcił kostkę, stąd jego nieco zachowawcze skakanie. Szczecinianin pojedzie jednak na halowe mistrzostwa świata w Portland, bowiem Paweł Wojciechowski, złoty medalista z Torunia (5,72) odpuszcza wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Jego miejsce w samolocie zajmie Lisek, który do USA poleci wraz z Robertem Soberą.

W Portland powinna wystąpić też Renata Pliś. PZLA oficjalną listę zawodników ogłosi w poniedziałek.