PGE Spójnia Stargard walczyła, ale na Anwil Włocławek to nie wystarczyło

Spójnia dobrze zaprezentowała się we Włocławku, ale Anwilu nie pokonała.
Spójnia dobrze zaprezentowała się we Włocławku, ale Anwilu nie pokonała. Oliwia Nowak
PGE Spójnia Stargard dobrze się zaprezentowała na boisku lidera Orlen Basket Ligi, ale nie została pierwszym zespołem, który go ograł. Anwil Włocławek odniósł 11. zwycięstwo na starcie sezonu.

Spójnia bardzo źle rozpoczęła spotkanie, bo już po trzech minutach przegrywała 0:7, a wszyscy gracze z podstawowego składu spudłowali rzuty. Trener Sebastian Machowski przekazał podopiecznym pierwsze uwagi i jego zawodnicy odpowiedzieli serią 11 punktów z rzędu. Mecz się wyrównał, a kwartę zakończyła trójka Adama Brenka.

Jeszcze w 17. minucie był remis 32:32, ale wtedy gospodarze wstrzelili się trójkami. Trafiali Luke Petrasek, Amin Bell i Jakub Garbacz. Spójnia chciała odpowiedzieć tym samym, ale pudłowała i przewaga Anwilu szybko urosła.

Ciekawie było w trzeciej kwarcie. Spójnia znów miała serię punktową i wyszła nawet na prowadzenie (52:50 w 27. minucie), ale Petrasek znów pokazał talent rzutowy. Dwie trójki i lider znów był na prowadzeniu.

W ostatniej odsłonie były szanse dla gości na zwycięstwo. Po wsadzie Wesleya Gordona Spójnia prowadziła 65:64, ale wtedy sprawy w swoje ręce wciął lider Anwilu Victor Sander. Trafiał trójki oraz osobiste i to jemu drużyna zawdzięcza zwycięstwo. Po stronie Spójni tak dobrze dysponowanego gracza zabrakło.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 78:69
Kwarty: 18:18, 26:16, 14:20, 20:15
Spójnia: Brown 17 (2), Gruszecki 10 (2), Daniels 10, Gordon 9, Langović 6 – Simons 9 (1), Brenk 5 (1), Łapeta 3, Krużyński 0, Grudziński 0.