Pewni rezerwiści

prz, 6 września 2004 r.
Młody stoper portowców Dawid Chwałek ustalił wynik meczu na 5:0.
Młody stoper portowców Dawid Chwałek ustalił wynik meczu na 5:0. Marcin Bielecki
Rezerwy Pogoni, po kilkutygodniowej zadyszce, wreszcie odzyskali dobrą dyspozycję. W sobotę gładko ograli Unię Tczew.

POGOŃ II SZCZECIN - UNIA TCZEW 5:0 (3:0)

Bramki: Śliwiński (21), Niedźwiecki (35), Kamrowski (45), Liszczak (55), Chwałek (86).

Pogoń II: Fabiniak - P. Celeban, Mauro (55 Stróż), Chwałek, Rodrigo, Liszczak, Kamrowski, A. Celeban (78 Kowal), Bejnierowicz (85 Gutkowski), Śliwiński (83 Norsesowicz), Niedźwiecki.

Pogoń nie dała wiele szans drużynie z Tczewa. Pod dobrym meczu rezerwy portowców wygrały aż 5:0.

- Byliśmy zdecydowanie lepsi - mówił Mauro da Silva, obrońca Pogoni. - Grałem do 55 minuty na pozycji stopera, ale nie miałem wiele okazji do interwencji.

Pierwsza bramka dla Pogoni II padła po silnym strzale Śliwińskiego w okienko bramki Unii. Po kwadransie podwyższył młody Niedźwiecki, a tuz przed przerwą złudzenia gości na dobre rozwiał strzałem z pierwszej piłki Kamrowski.

- Goście przyjechali się bronić. Po stracie bramki nieco się odkryli, a my z tego skorzystaliśmy - mówił Brazylijczyk Mauro.

Po zmianie stron podopieczni trenera Rafałowicza już kontrolowali przebieg meczu i strzelali kolejne gole. Najpierw do siatki - po rykoszecie - trafił strzał Liszczaka. Tuż przed końcem celnie z rzutu wolnego uderzył młody Chwałek.

- Goli mogło być więcej, ale wynik 5:0 tez nie jest zły - podsumował Mauro.