Pekin 2008: Polscy szczypiorniści zremisowali z Francuzami

Janusz Kaźmierczak
Bartosz Jurecki był najlepszym strzelcem naszego zespołu w meczu z Francuzami. Zdobył siedem bramek. eastnews.pl
W piątym spotkaniu w Pekinie polscy piłkarze ręczni zremisowali z Francją 30:30 (16:13).

Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w grupie. W ćwierćfinale zagrają z Islandią, którą pokonaliśmy w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, rozgrywanym we Wrocławiu.

Początek spotkania był wyrównany. Remis utrzymywał się do stanu 4:4. W tym czasie gole dla Polski zdobyli Tomasz Tłuczyński - 2, Krzysztof Lijewski i Grzegorz Tkaczyk po jednej. Od 8. minuty Polacy grali w osłabieniu, co wykorzystali rywale, strzelając dwa gole.

Podopieczni trenera Wenty zdołali odrobić straty i po rzucie Lijewskiego wyrównali w 14. minucie na 7:7. W kolejnych akcjach nasi zawodnicy dobrze grali w obronie, a po jednej z kontr Tłuczyński zdobył piątego gola w meczu i prowadziliśmy 10:8. Do trzech bramek podwyższyliśmy po kilku kolejnych minutach do rzucie z boku Jachlewskiego (12:9). Po udanej akcji Polaków okazje do zmniejszenia strat z rzutu karnego mieli rywale, ale świetnie w bramce spisał się Wichary.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania Bielecki po rzucie z 9 metrów dał nam 4-bramkowe prowadzenie (15:11). Do końca tej części spotkania Francuzi strzelili nam jeszcze bramkę, a dodatkowo tuż przed końcem na ławkę kar powędrował Siódmiak.

Po zmianie stron rywale szybko doszli nas na jedną bramkę (17:16), ale w tym czasie graliśmy w osłabieniu. Ponownie trzy bramki przewagi Polacy wywalczyli w 40. minucie po trafieniu Piwki (21:18). Niestety rywale odpowiedzieli czterema golami z rzędu (22:23). Polacy w tym fragmencie grali nieskutecznie, aż do 48. minuty, kiedy wyrównał Jurecki.

Wynik remisowy utrzymywał się do stanu 25:25. Po błędach Polaków rywale wyszli na 2-bramkowe prowadzenie na 6 minut przed końcem meczu. Nasi wicemistrzowie świata nie załamali się takim obrotem sprawy i wyrównali już 60 sekund później po trafieniu Jureckiego.

Końcówka meczu była bardzo nerwowa na niecałą minutę przed końcem Francuzi objęli prowadzenie 30:29. Na 23 sekundy przed końcem wyrównał Karol Bielecki.

Polska - Francja 30:30 (16:13)
Polska: Wichary - B. Jurecki 7, Tłuczyński 5 (1 z karnego), Bielecki 4, K. Lijewski 4, Jachlewski 3, Paweł Piwko 3, Jaszka 2, Tkaczyk 2, Jurasik, M. Jurecki, Artur Siódmiak.