Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Park Kutrzeby: Kłamali, że sprzątają. Teraz zapłacą karę

Anna Folkman
Anna Folkman
Porozrzucane śmieci, nieskoszona trawa, szczury... Pan Marcin zrobił zdjęcia w parku w rejonie ul. Taczaka i ul. Kutrzeby i poprosił o interwencję. Przekazaliśmy sprawę straży miejskiej. Rzeczniczka stwierdziła, że zdjęcia są stare a miejsce zostało już posprzątane. To oburzyło naszego czytelnika, który udowadniał, że w parku nadal jest bałagan. Następnego dnia, czyli w środę rano na miejsce pojechał nasz fotoreporter. To, co zastał, to nie był widok posprzątanego parku. Dzieci bawiły się wśród pustych butelek, opon, i stosów śmieci.

- Proszę o interwencję w sprawie terenu rekreacyjnego (Park Kutrzeby) przy ul. Taczaka. Park jest od miesięcy jest zaniedbany. Po jego terenie biegają szczury, kosze nie są opróżniane. To zagrożenie dla zdrowia mieszkańców - pisze w mailu wysłanym na [email protected] pan Marcin.

Zgłosiliśmy sprawę straży miejskiej. Usłyszeliśmy, że sytuacja została opanowana, a miejsce będzie sprzątane częściej. Park bowiem został przejęty właśnie przez Zakład Usług Komunalnych.

ZOBACZ TEŻ:

Największe wysypiska śmieci na świecie. Są tak ogromne, że z...

- Wprowadzony od tego momentu został harmonogram sprzątania - trzy razy w tygodniu. Było już jego jedno koszenie, w ciągu dwóch tygodni będzie kolejne (trwa drugie koszenie parków) - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze straży miejskiej w Szczecinie. - Zdjęcia wykonane i przesłane do mediów są z poniedziałku, w którym to dniu park po weekendzie jest porządkowany. Nie jest więc prawdą, że nie są opróżniane kosze. Zwyczajnie w takim tempie są zapełniane. ZUK zwiększył jednocześnie częstotliwość sprzątania do codziennego.

Sprawa jednak nie była taka prosta, bo jeszcze tego samego dnia, kiedy otrzymaliśmy odpowiedź od rzeczniczki straży miejskiej odezwał się ponownie pan Marcin.

- Słyszę, że wysłałem stare zdjęcia i że wszystko zostało już dawno posprzątane. W załączniku przesyłam zdjęcia wykonane dzisiaj. Rzecznik kłamie! Proszę sprostować te oszczerstwa! Niech rzecznik założy rękawiczki i się weźmie do roboty! - napisał oburzony pan Marcin.

Następnego dnia rano (tj. środa 12.06) na miejsce pojechał nasz fotoreporter. W słowach pana Marcina nie było ani odrobiny kłamstwa. Po tym, co usłyszeliśmy od rzeczniczki straży miejskiej, obecny stan parku nas zszokował. Wysłaliśmy, tym razem nasze fotografie, ponownie do straży miejskiej i Zakładu Usług Komunalnych.

- Wczoraj zapewniałem, że posprzątany został park Kutrzeby. Taką informację otrzymaliśmy od firmy odpowiedzialnej za utrzymanie w tym miejscu porządku - mówi Andrzej Kus z ZUK. - Po weryfikacji okazało się, że mocno minęli się z prawdą i nie wykonali swojego zadania, co dzisiaj dostrzegli podczas porannego wyjazdu terenowego pracownicy. Firma SIAL została wezwana do natychmiastowego uporządkowania tego miejsca. Dodatkowo, za niedotrzymanie warunków umowy, ukarana zostanie karą finansową.

Kus dodaje, że teren do tej pory sprzątany był trz razy w tygodniu. Ponieważ rzeczywiście zbiera się tam mnóstwo odpadów
częstotliwość zostanie zwiększona, pojawią się też nowe kosze. Trawa zostanie skoszona w ramach drugiego koszenia w szczecińskich parkach w najbliższych dniach.

ZOBACZ TEŻ:

Doraźnie szczecińska straż miejska kontroluje to miejsce pod kątem zachowania ładu i porządku. Zabronione jest tam:

  • spożywanie alkoholu,
  • zakłócanie porządku publicznego,
  • niszczenie infrastruktury,
  • zanieczyszczanie terenu rekreacyjnego.

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński