A zmienia się bardzo. Tylko w ubiegłym roku do miejskiego krajobrazu dołączyły takie obiekty, jak: Stadion im. Floriana Krygiera, Amfiteatr im. Heleny Majdaniec, Schronisko dla bezdomnych zwierząt czy Morskie Centrum Nauki.
Dzięki zdjęciom z góry możemy obserwować, jak nowe budynki wpisują się w przestrzeń. Świetnym uzupełnieniem są zachody i wschody słońca oraz cała paleta kolorów, jakie funduje światło.
Sam fotograf jest bardzo skromny. Jak mówi -
zależy mu na promowaniu uroków Szczecina wśród osób, które ich jeszcze nie odkryły. Ponadto sprzedaje cyklicznie zdjęcia, z których dochód w całości przekazywany jest bezpośrednio dla potrzebujących.
Przypomnijmy również, że Mateusz Sielicki jest zwycięzcą licznych konkursów w tym konkursu „Szczecin Kadry Drugie” organizowanym przez Dom Kultury Skolwin.
ZOBACZ TEŻ:
Jego talent docenił również Urząd Miasta Szczecin, honorując go główną nagrodą za zdjęcie Hanza Tower we mgle w ostatniej edycji konkursu „SZCZECINLOVE”.
Jego prace można zobaczyć na profilu @OdlotowySzczecin na Facebooku oraz Instagramie.
A co jeszcze zmieniło się w krajobrazie Szczecina w ostatnim czasie?
Nowa al. Wojska Polskiego - po przebudowie fragment alei stanie się dwujezdniową drogą z uspokojonym ruchem. Tuż obok placu Zgody będzie wiata miejska do organizacji imprez. Wspomniany plac będzie rondem, a do wnętrza placu poprowadzą trzy przejścia dla pieszych. Na środku będzie przestrzeń dla mieszkańców otoczona zielenią. Pojawią się urządzenia rekreacyjne , ale nie tylko z myślą o najmłodszych. Będą to trampoliny, bujane ławki, sztuczne górki i duże siedziska.
Pojawiła się też Fabryka Wody - W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 basenów, 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedna z największych w Polsce strefa saun, których w powstającym obiekcie przewidziano aż 16. W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem. Ofertę sportową Fabryki Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha. Na terenie obiektu zlokalizowane zostanie także lodowisko i amfiteatr.
Trwa również torowa rewolucja - w ramach przebudowy zmieniają się kilometry naszych ulic. Jeździmy już przez przebudowany plac Rodła, możemy dojechać też na Niebuszewo, które diametralnie się zmieniło. Trwa przebudowa najbardziej zniszczonych: dróg i torowiska na ulicy Kolumba czy Chmielewskiego oraz przebudowa al. Wyzwolenia. Na Pomorzanach powstaje natomiast zupełnie nowa pętla tramwajowa. W następnym etapie prace obejmą al. Powstańców Wielkopolskich.
Najsłodsze muzeum w Warszawie czyli projekt, który działa na zmysły
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?