Osłabiony Futsal Szczecin odpadł z Pucharu Polski. Siedem goli na Twardowskiego

Dmytro Rybitsky (z lewej) zdobył jednego goli dla gospodarzy.
Dmytro Rybitsky (z lewej) zdobył jednego goli dla gospodarzy. Artur Szefer
Futsal Szczecin rozpoczął wiosnę od meczu w Pucharze Polski. Do zwycięstwa nad Red Dragons Pniewy nie brakowało dużo.

Pucharowe spotkania zwykle inaugurują rundę dla zawodników z lig I oraz II. W 1/32 Pucharu Polski Futsal Szczecin podejmował ekipę z ekstraklasy - Red Dragons Pniewy. Gorąco zrobiło się jednak przed pierwszym gwizdkiem, i to nie w hali przy ul. Twardowskiego, a w internecie.

Gdy Futsal Szczecin ogłosił swój skład na niedzielny mecz, okazało się, że jest w nim miejsce tylko dla jednego Polaka w bramce. Resztę graczy z pola i rezerwowych stanowili futsaliści zza naszej wschodniej granicy, niemal wszyscy są już jednak kibicom dobrze znani. Brakowało jednak Radosława Janukiewicza, czy m.in. czołowych strzelców Karola Ławy czy Łukasza Kubickiego.

- Część polskich zawodników miała kontuzje, część zatrzymały sprawy rodzinne. Dla nas najważniejsza jest gra w I lidze i wcale nie jesteśmy tam pewni utrzymania - mówi prezes Futsal Szczecin, Paweł Płuciennik. - Była w niedzielę część zawodników nowych, część zawodników młodych, którzy mieli okazję sprawdzić się w starciu z niezłym rywalem. Myślę, że Kęmpiński czy Kolesnyk, nowy gracz, sprawdzili się w tym spotkaniu. Dla nich Puchar Polski był szansą i wykorzystali ją. Nie ma żadnych zawirowań kadrowych - podkreśla prezes Paweł Płuciennik.

Ostatecznie Futsal przegrał u siebie z Red Dragons 4:5. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:1 po golach Viktora Kolesnyka oraz Maksyma Krutina. Po przerwie była już jazda bez trzymanki. Najpierw dwa gole gości i ich wyjście na prowadzenie. Za chwilę dwa trafienia szczecinian i mamy 4:3 dla gospodarzy. Końcówka należała jednak do gości i to oni grają dalej w PP.

Futsal Szczecin - Red Dragons Pniewy 4:5 (2:1)
Bramki dla Futsal Szczecin: Kolesnyk 2, Krutin, Rybitsky.
Futsal: Kęmpiński - Pankratij, Rybickij, Kushnir, Krutin, Bakiszau, Ivanenko, Zhupanov, Kolesnyk.