Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Osiedlowcy z Krzekowa i Bezrzecza w Szczecinie powołali komisję przeciwdziałania powodzi. Zbierają relacje poszkodowanych

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Osiedlowcy z Krzekowa i Bezrzecza w Szczecinie powołali komisję przeciwdziałania powodzi
Osiedlowcy z Krzekowa i Bezrzecza w Szczecinie powołali komisję przeciwdziałania powodzi
Rada osiedla Krzekowo-Bezrzecze powołała komisję, która ustali skalę zniszczeń z powodu ulew, które na początku lipca nawiedziły Szczecin. Raport ma być przedstawiony miejskim urzędnikom, którzy - zdaniem osiedlowców - nie wiedzą jaka jest skala problemu.

- Ostatnia powódź spowodowała to, że wszystko było pod wodą. Woda spływała do nas z czterech studzienek i stała - około 60 cm - do dwóch tygodni. Dopiero teraz troszeczkę spłynęła woda. No cała cała uprawa jest do zlikwidowania - mówi pani Marianna, która prowadzi gospodarstwo ogrodnicze. - Do domu też woda się zbliżała, ale uratowaliśmy. Straty są ogromne, a przecież to jest nasze utrzymanie na cały rok. Nie wiem, co z tym zrobić, bo w tej chwili ziemia jest u nas zapadnięta w porównaniu do wszystkich sąsiednich działek.

ZOBACZ TEŻ:

Poszkodowana w powodzi mówi, że teraz każdy, kto buduje w okolicy dom to podwyższa działkę.

- No i my jesteśmy w tej chwili w takiej dolinie - dodaje kobieta.

Osiedlowcy powołali własną komisję do spraw przeciwdziałania powodzi na terenie Krzekowa i Bezrzecza. Twierdzą, że rowy melioracyjne nie spełniają swojej roli, nie odprowadzają wody, bo są zasypane.

- Chcemy spotkać się ze wszystkimi mieszkańcami, wysłuchać ich problemów i potem przedstawić raport dla miasta Szczecin - wyjaśnia Adrian Włodarczyk, przewodniczący komisji; radny Krzekowa i Bezrzecza. - Mając świadectwa wszystkich mieszkańców, których dotyka ten problem, będziemy mogli to przedstawić miastu. Nie będziemy szukać winnych, bo tylko chcemy, żeby takie sytuacje już nie miały miejsca.

W pracach komisji bierze udział Roman Lewandowski, radny PiS z Rady Miasta Szczecin.

- Państwo mnie zaprosili, żeby zapoznać z tymi problemami. Będziemy obradowali, żeby wypracować wspólne stanowisko - informuje radny.

Przypomnijmy, że najbardziej katastrofalna dla miasta okazała się ulewa, która przeszła 30 czerwca po południu. Deszcz padał również rano 1 lipca. Spadło ponad 100 litrów wody na jeden metr kwadratowy. W ten sposób został pobity rekord z 1978 roku. Wtedy spadło 96 litrów wody. Na terenie Szczecina Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odnotowało około 500 zdarzeń związanych z sytuacją meteorologiczną.

ZOBACZ TEŻ:

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i wideo na

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Pogodowy armagedon w Szczecinie! Zalane ulice w centrum miasta

Ulewa i zalane ulice w Szczecinie! Ogromne utrudnienia, wiel...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński