Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Organizowali nielegalny hazard. Działali m.in. w Zachodniopomorskiem. Na długo odpoczną od automatów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Zdjęcia z akcji CBŚP
Zdjęcia z akcji CBŚP Fot. CBŚP
Mieli automaty do hazardu także w naszym regionie. Wpuszczali tyko zweryfikowanych klientów. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem i grozi im długoletnia przerwa od przestępczej działalności.

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 15 osób w związku ze śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną działalnością hazardową.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty dotyczące odpowiednio kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak też popełnienia szeregu przestępstw skarbowych polegających na urządzaniu gier hazardowych na automatach wbrew przepisom ustawy. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono gotówkę w wysokości około 180 tys. złotych, a także biżuterię o wartości 40 tys. złotych. Ponadto ujawniono i zabezpieczono również pistolet Walter P-99 kal.9 mm, 2 rewolwery czarnoprochowe oraz wiatrówkę.

Zatrzymania mają związek z wielowątkowym śledztwem dotyczącym funkcjonowania na terenie części Polski, kilku zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się uzyskiwaniem nielegalnych korzyści z gier na automatach. W sprawie tej w listopadzie i grudniu 2021 roku zatrzymano siedmiu głównych podejrzanych. Sześć osób trafiło do aresztu. W następnych miesiącach zatrzymano kolejnych 6 podejrzanych.

Aktualne zatrzymania dotyczą jednej z grup przestępczych, która posiadała lokale w Olsztynie i innych miejscowościach m.in. na terenie woj. warmińsko- mazurskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

- W wyniku przeprowadzonych czynności potwierdzono, że w okresie od września 2015 roku do czerwca 2016 roku w kilkudziesięciu lokalach były urządzane gry hazardowe na automatach bez wymaganej koncesji i zezwolenia. Na wszystkich zabezpieczonych automatach były zainstalowane gry o charakterze losowym. Przeszkolona obsługa wpuszczała do monitorowanych lokali jedynie zweryfikowanych klientów - ujawnia Prokuratura Krajowa.

Wśród członków grupy istniał podział ról. Kierujący grupą pozyskiwali automaty do gier losowych, decydowali o miejscu ich ulokowania, wydawali polecenia podległym członkom grupy w zakresie funkcjonowania lokali i ich obsługi, a także decydowali o zatrudnianiu osób do obsługi automatów i ich wynagradzaniu. Do zadań pozostałych członków należało dokonywanie rozliczeń wstawianych automatów, dokonywanie ich zasypu środkami pieniężnymi, podpisywanie umów z właścicielami lokali i inne czynności, w tym rozliczanie utargów. Według wstępnych ustaleń, w okresie tylko 2 miesięcy działalności, grupa przestępcza mogła osiągnąć ponad 120 tys. złotych dochodu.

W efekcie podejmowanych w toku śledztwa czynności przejęto łącznie około 350 sztuk automatów o wartości około 4,2 mln złotych. Zabezpieczono również znajdujące się w urządzeniach pieniądze w łącznej wysokości blisko 600 tys. złotych.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński