Olimpia - Flota 2:0. Porażka Wyspiarzy w Grudziądzu

(mc)
Krzysztof Bodziony i reszta Wyspiarzy z Grudziądza wracają bez punktów.
Krzysztof Bodziony i reszta Wyspiarzy z Grudziądza wracają bez punktów. WB
Faworytem sobotniego spotkania była Olimpia Grudziądz. Gospodarze nie zawiedli i pokonali Flotę Świnoujście 2:0.

Mecz był wyrównany, ale Olimpia zdołała wykorzystać dwie sytuacje. Prowadzenie objęła w 39 minucie. Po dośrodkowaniu Roberta Pisarczuka gola głową strzelił Maciej Rogalski. Na 2:0 gospodarze podwyższyli w 63 minucie. Adam Cieśliński podał do Marcina Smolińskiego, który strzałem w biegu po raz drugi pokonał Szymona Gąsińskiego.

Flota także miała okazje do zdobycia bramki, ale zabrakło wykończenia. W pierwszej połowie na bramkę Olimpii strzelali m.in. Martins Ekwueme i Bartosz Śpiączka (raz piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Olimpii). Po przerwie szanse po uderzeniach głową miał np. Sebastian Zalepa.

Od 78 minuty Flota grała z przewagą jednego piłkarza, gdyż czerwoną kartkę w zespole Olimpii zobaczył Michał Piter-Bućko.

W następnym meczu Flota podejmie Termalikę Nieciecza.

Olimpia Grudziądz 2-0 Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
Bramki: Rogalski 39, Smoliński 63.
Olimpia: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk, Michal Piter-Bučko, Marcin Staniek, Marcin Woźniak - Robert Szczot (80 Sławomir Mazurkiewicz), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (90 Piotr Ruszkul), Dariusz Gawęcki, Maciej Rogalski - Adam Cieśliński (87 Adrian Frańczak).
Flota: Gąsiński - Szałek, Stasiak, Zalepa, Opalacz - Mokwa, Ekwueme, Bodziony, Kieruzel (66 Niewiada), Grzelak (86 Kolendowicz) - Śpiączka (60 Nwaogu).