Olimpia dostała trzy ciosy przed przerwą i już się nie podniosła

Olimpię za tydzień czeka ważny mecz z zespołem z Katowic.
Olimpię za tydzień czeka ważny mecz z zespołem z Katowic. Andrzej Szkocki
Już od ośmiu spotkań piłkarki Olimpii Szczecin czekają na zwycięstwo. W Białej Podlaskiej wynik był ustalony, gdy schodziły na przerwę.

Szczecinianki popełniły błędy przy każdej ze straconych bramek. Najmniej pretensji można mieć do defensywy przy pierwszej, gdy gola strzeliła głową wysoka Aleksandra Sosnowska.

W drugiej połowie Olimpii trudno było już się podnieść, a sytuację dodatkowo skomplikowała czerwona kartka w 77. minucie dla Joanny Preś, która sfaulowała rywalkę wychodzącą na czystą pozycję.

W meczu rywali w walce o utrzymanie Stilon wygrał z 1.FC Katowice.

AZS PSW Biała Podlaska- Olimpia Szczecin 3:0 (3:0)
Bramki: Sosnowska (11), Lefeld 2 (29, 41).
Olimpia: Lichy- Preś, Semczyszyn, Szwed, Michalska (85 Michalska), Lachman (62 Tarnowska), Cieśla (59 Falborska), Janik, Niewolna, Okoniewska (77 Trzcińska), Ratajczyk.
Czerwona kartka: Preś (77, Olimpia).

Pozostałe wyniki: 1. FC AZS AWF Katowice - TKKF Stilon Gorzów 1:3, Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 1:3, GOSiRki Piaseczno - Mitech Żywiec 0:3, AZS Wrocław - Zagłębie Lubin 2:3, KKP Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:2.
Następna kolejka: Olimpia - 1.FC Katowice (24 maja).

1. Medyk Konin 18 47 77-9
2. Zagłębie Lubin 18 47 59-16
3. Górnik Łęczna 18 43 64-18
4. Mitech Żywiec 18 38 54-22
5. AZS Wrocław 18 26 28-39
6. Czarni Sosnowiec 18 24 27-25
7. AZS PSW 18 22 17-24