Okrągły Stół Edukacyjny w Szczecinie bez przedstawicieli największego związku zawodowego

Oskar Masternak
Oskar Masternak
W czwartek o godzinie 10 w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim rozpoczął się Okrągły Stół Edukacyjny. Nie zasiedli przy nim członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W czwartek w urzędzie wojewódzkim zbierają się przedstawiciele ministerstwa, kuratorium, samorządów i nauczycieli, by debatować o przyszłości polskiej edukacji.

CZYTAJ TEŻ:

W całym kraju odbywają się wojewódzkie okrągłe stoły edukacyjne, które są kontynuacją kwietniowych rozmów zorganizowanych w Warszawie przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W czwartek, podczas szczecińskich rozmów, rząd reprezentuje Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji.

- Wszystkie zgłoszone dziś postulaty, pomysły i problemy przekażę bezpośrednio szefowi rządu - zapewnił minister Kopeć rozpoczynając obrady.

Podczas pięciogodzinnej sesji zaplanowano dyskusję na temat pięciu zagadnień:

  • nauczyciel w systemie edukacji;
  • jakość w systemie edukacji;
  • nowoczesna szkoła;
  • uczeń w systemie edukacji;
  • rodzic w systemie edukacji.

ZOBACZ TEŻ:

W obradach nie biorą udziału przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- Nie widzimy sensu brania udziału w takich spotkaniach. Nie ma ono mocy sprawczej, ponieważ żadne decyzje nie mogą zapaść na szczeblu wojewódzkim. Dlatego zdecydowaliśmy się nie wziąć udziału w tym okrągłym stole - informuje Wojciech Szczęsny, prezes zachodniopomorskiego okręgu ZNP.

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
nauczyciel
Przeczytałem przed chwilą list MEN do nauczycieli. Najbardziej rozbawił mnie fragment mówiący o tym, że minister zamierza walczyć z biurokracją poprzez powołanie zespołu (grupy) roboczej do walki z biurokracją. Dokładny cytat: "Wspólnie uznaliśmy natomiast, że już teraz warto powołać grupę roboczą, która będzie zajmować się odbiurokratyzowaniem pracy w szkole. Jesteśmy przekonani, że ograniczenie wymaganej dokumentacji pozwoli na bardziej efektywne działanie nauczycieli i pozwoli skupić się przede wszystkim na pracy z uczniem." Przecież minister może to zrobić od zaraz jednym podpisem: tylko 3 rady w ciągu całego roku szkolnego po 10 minut każda, żadnych durnowatych szkoleń, seminariów, zespołów, tabelek, wykresów, zestawień, ewaluacji, list, segregatorów, podpisów, etc. Po co do tego jakieś grupy robocze? Gdy zaczynałem pracę w szkole w roku 1989 były tylko 3 rady na rok a ostatnio też 3 ale na miesiąc!!!
G
Gość
Byronek ma Wydane POlecenie od KOlegów i POlityków co do KOntynuacji upadku POlskiego szkolnictwa
A
Alf
...i bez mediów, a jakże! http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25133202,jak-wygladal-okragly-oswiatowy-stol-w-szczecinie-dziennikarze.html
u
uczniowie
Jesteśmy za przedłużeniem wakacji co najmniej o miesiąc.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie