Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obchody Dnia Białej Laski. Wykłady specjalistów i turniej strzelecki

Anna Folkman
Anna Folkman
Od 17 do 18 października w auli konferencyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej w godz. 8.30-15.30 odbędzie się konferencja „Otwórz oczy- zobacz więcej" oraz warsztaty tyfloinformatyczne. Tematem przewodnim będzie funkcjonowanie osób niewidomych i niedowidzących w środowisku lokalnym i akademickim

Na konferencję zaprasza Fundacja Szansa dla Niewidomych oddział Szczecin przy współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych US oraz Stowarzyszeniem Twoje Nowe Możliwości z Wrocławia w ramach trzeciej edycji zachodniopomorskich obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

W tym roku po raz pierwszy przeprowadzone zostaną warsztaty dotyczące rozwiązań informatycznych, zapewniających osobom niewidomym i niedowidzącym dostęp do literatury naukowej, materiałów dydaktycznych i systemów e-learningu.

Z roku na rok Zachodniopomorskie obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski cieszą się coraz większym zainteresowaniem, także wśród osób nie mających problemu ze wzrokiem.

W tegorocznym programie konferencji wykłady wybitnych specjalistów:
Pana Profesora dr. hab. n. med Wojciecha Lubińskiego – wybitnego okulisty, dyrektora Instytutu Rehabilitacji Niewidomych -Marka Kalbarczyka, Specjalisty od echolokacji Henryka Weredy.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem oraz wezmą udział w miniturnieju strzelectwa bezwzrokowego.

Zobacz też: Zadbaj o swoje zdrowie. Bezpłatne badanie słuchu w Szczecinie

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński