Inwestorem centrum jest warszawska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „Poręczenia kredytowe”. To spółka córka Europejskiej Fundacji Rozwoju Wsi Polskiej, która już dysponuje centrum konferencyjnym w Grodnie.
- Obiekt w Grodnie jest już dla nas za ciasny - twierdził Andrzej Sochaj ze spółki „Poręczenia Kredytowe”.
Sprawdzamy stan prac przy budowie hotelu w Wisełce. Zobacz zdjęcia
Na budowie Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego w Wisełce prace zbliżają się do końca. Spółka, która buduje obiekt chce, aby prace skończyły się jeszcze w tym roku. Część hotelowa jest już praktycznie gotowa. Brakuje tu jeszcze wyposażenia. Hotel to 91 pokoi, w tym 3 apartamenty o powierzchni 60 do 90 m2.
- Duża część pokoi będzie cieszyć się pięknym widokiem na jezioro Wisełka - podkreśla Andrzej Sochaj. - Zdecydowaliśmy się na mniejszą liczbę pokoi na rzecz większej przestrzeni, aby nasi goście mogli czuć się komfortowo.
Standardowy pokój będzie miał powierzchnię od 27 do 37 m2, a każdy pokój będzie posiadać prywatny taras z miejscem do wypoczynku. W każdym pokoju stać będzie mini rzeźba - przypominająca szczecińską Frygę.
Budynek będzie wyposażony w pełną automatykę hotelową, która przede wszystkim, poprzez system BMS, umożliwi optymalizację kosztów utrzymania.
- Zapewni również naszym gościom komfort, automatycznie przygotowując pokój na ich przybycie zarówno pod względem oświetlenia, jak i komfortu cieplnego - zaznacza prezes. - Gość nie będzie musiał korzystać z karty hotelowej do uruchomienia pokoju, o jego obecności będzie komunikować czujka obecności.
To jeden z największych wieżowców w Szczecinie. Stąd jest na...
Dzięki wsparciu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, obiekt wyposażony jest w ekologiczny system grzewczy/chłodu oparty na odnawialnych źródłach tj. gruntowych pompach ciepła i instalacji fotowoltaicznej.
- Ponadto posiadamy system wody szarej, co umożliwia nam ponowne wykorzystanie wody i przyczynia się do zmniejszenia zużycia oraz system wody lodowej - dodaje prezes.
Goście będą mieli dostęp do licznych udogodnień i atrakcji, takich jak basen, strefa saun i relaksu, gabinety zabiegowe i strefę wellness oraz siłownia, która znajduje się na najwyższym piętrze i oferuje piękny widok.
Sale konferencyjne zostaną wyposażone w nowoczesny system audio-wideo, umożliwiający prowadzenie konferencji w różnych konfiguracjach i trybach. Główna sala, o pow. 267 m2, może być podzielona na dwie lub trzy niezależne sale, z autonomicznymi systemami nagłośnienia i projekcji, które są sterowane automatycznie. Na tym samym poziomie znajduje się również restauracja z dużym tarasem.
- Planujemy rozpocząć działalność obiektu wiosną 2024 roku - zdradza Andrzej Sochaj.
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w Wisełce to najnowszy projekt pracowni architektonicznej NOKE Architects. To oni zajęli się architekturą wnętrz hotelu w Wisełce na wyspie Wolin.
- Staraliśmy się zrobić przestrzeń inspirowaną naturą i bogactwem historycznym regionu - mówią architekci. - To przestrzeń stworzona dla poszukiwaczy nietuzinkowego designu i prawdziwych pasjonatów natury i odkrywców historii.
Zarówno paleta kolorów, materiały i dekoracje architekci zaczerpnęli z wolińskiej przyrody i lokalnych tradycji i rzemiosła. Ściany pokryte są piaskowymi tynkami, posadzki zrobione są z drewna, a okna zostały osłonięte naturalnymi tkaninami. We wnętrzach znajdziemy również odniesienia do historii w postaci imponujących totemów z czarnego dębu czy lamp z lanego szkła w formie historycznych paciorków. Ciosane kamienne bloki czy inspirowane przekrojem ziemi mury odnoszą się bezpośredni do otaczającej natury.
W hotelu znajdzie się imponująca, wysoka na 2 kondygnacje restauracja z okrągłymi schodami z litego drewna i słonecznym tarasem z widokiem na jezioro. Na ostatnich piętrach usytuowany jest basen z artystyczną mozaiką oraz SPA. W hotelu znajdziemy również multifunkcyjną przestrzeń konferencyjną, która po przestawieniu drewnianych ścianek z tradycyjnymi wzorami może stać się przestrzenią koncertową lub weselną.
W projekcie nie zabrakło miejsca na przestrzenie wystawiennicze (gdzie będzie można zapoznać się z historycznymi artefaktami) i edukacyjne (uczą o regionie i jego historii, kulturze i poszanowaniu natury).
Projektantami hotelu są architekci ze szczecińskiego biura Orłowski, Szymański -Architekci. A architekci z firmy NOKE wykonali projekty wnętrz budynku

szkolenie wojsko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?