Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości

Materiał informacyjny FOTON NOVELTY
Inwestycja w czystą energię. Odnawialne Źródła Energii wciąż rozwijają się w Polsce. Obecnie liderami w ilości wytwarzanej zielonej energii są fotowoltaika oraz energia wiatrowa. Foton Novelty Group S.A. - firma ściśle związana z branżą OZE - skutecznie od 10 lat promuje i zachęca do inwestowania w Odnawialne Źródła Energii. Główną specjalizacją Grupy Foton jest projektowanie i budowa elektrowni słonecznych. Foton Novelty planuje skupić na kolejnych sektorach i technologiach – biomasie, biogazowniach oraz cable poolingu, które pozwalają na współpracę różnych sektorów OZE, a co za tym idzie - pozwalają na bardziej efektywne wytwarzanie i wykorzystanie zielonej energi

Nadchodzi czas biogazowni?

Udział biogazu w polskiej branży OZE to zaledwie 3,2%, porównując do fotowoltaiki (ponad 46%) oraz energii pochodzącej z wiatru (33,4%), wynik ten nie jest zadowalający. W Polsce jest zaledwie 140 biogazowni rolniczych, w Niemczech aż 5000. Różnica jest kolosalna. Biorąc pod uwagę obecną sytuację klimatyczną, strategię wodorową, należy zdecydowanie podnieść udział biogazowni w procesie produkcji zielonej energii. W procesie spalania biogazu możemy uzyskać nie tylko energię elektryczną. Kolejnymi korzyściami jest również wytwarzanie ciepła, redukcja emisji CO2 oraz poferment, który jest świetnym ekologicznym zamiennikiem nawozów mineralnych. Substratami dla biogazowni są odpady (obornik płynny, resztki jedzenia, kiszonki roślinne, odpady z przemysłu spożywczego), co jest kolejnym argumentem skłaniającym do budowy biogazowni (redukcja ilości odpadów biologicznych).

Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości

Jedna biogazownia - wiele korzyści

W procesie biologicznym wytwarzającym biogaz najważniejszy jest substrat - pokarm dla bakterii znajdujących się w fermentatorze. To dzięki bakteriom, w procesie fermentacji uzyskujemy biogaz w ciągu 16-45 dni (w zależności od rodzaju wsadu). Wsadem do biogazowni może być obornik płynny, resztki jedzenia, kiszonka kukurydzy, odpady piekarnicze, gorzelnicze. Dzięki skierowaniu ich do biogazowni nie musimy ich utylizować i składować na składowiskach. Odpady staną się surowcem do produkcji energii. Otrzymany biogaz może zastąpić gaz ziemny, może być stosowany jako paliwo lub można uzyskać z niego biometan, lub spalić (kogeneracja) dla uzyskania energii elektrycznej i cieplnej. Dodatkowym produktem jest poferment, który może zastąpić nawozy mineralne.

Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości
Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości

Podążając szlakiem korzyści, jakie oferują biogazownie FOTON NOVELTY GROUP S.A. nawiązała pierwsze rozmowy oraz chęć współpracy z polskimi i zagranicznymi producentami biogazowni, firmami specjalizującymi się w energetyce i ciepłownictwie. Przedsiębiorstwa oferują nowoczesne rozwiązania i technologie, mikrobiogazownie kontenerowe oraz betonowe - w zależności od potrzeby oraz ilości wsadu. Biogazownie będą powstawać dla dedykowanych przedsiębiorstw spożywczych, przemysłowych, hoteli, restauracji oraz dla rolników. Obecne wsparcie rządowe i dotacje pomogą w finansowaniu inwestycji. Biogazownia ‘pod klucz’ dla każdego, może stać się rewolucją w branży OZE. Jest to kompleksowa usługa, począwszy od przygotowania wstępnych dokumentacji, po uzyskanie dotacji oraz budowę zakładu.

Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

Foton Novelty Group S.A.

ul. Adama Mickiewicza 69

71-307 Szczecin

Telefon: +48 91 404 04 04

www.fotonsa.pl

Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości
Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński