Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa pracownia immunologiczna w szpitalu na Pomorzanach

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
W ramach zmiany lokalizacji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej do nowych pomieszczeń przenosi się Pracownia Immunologiczna - z budynku III do nowego budynku "M".
W ramach zmiany lokalizacji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej do nowych pomieszczeń przenosi się Pracownia Immunologiczna - z budynku III do nowego budynku "M". Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie
Z powodu zmiany lokalizacji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w nowe miejsce przenosi się Pracownia Immunologiczna szpitala przy al. Powstańców Wielkopolskich. W związku z tym przez jeden dzień nie będzie się można do pracowni dodzwonić.

W ramach zmiany lokalizacji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej do nowych pomieszczeń przenosi się Pracownia Immunologiczna - z budynku III do nowego budynku "M". Z powodu przeprowadzki 12 lutego (poniedziałek) nie będzie się można dodzwonić pod numer: 91 466 12 59 (do kierownika pracowni oraz badań serologicznych) oraz pod numer: 91 466 12 61 (badania genetyczne).

- Tego dnia, w celu uzyskiwania informacji dotyczącej wyników badań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 91 466 12 60 - informuje Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka prasowa uniwersyteckiego szpitala klinicznego nr 2 PUM.

Zgłaszanie się pacjentów ambulatoryjnych pozostaje bez zmian - tak jak do tej pory: budynek III, parter.

13 lutego 2024 pacjenci dostarczają materiały do badań już do nowej siedziby w budynku "M" - wejście do budynku prowadzi od ul. Szpitalnej, klatka A (wejście jak do Ośrodka Dializ).

Od tego dnia w Pracowni Immunologicznej uruchomione już zostaną powtórnie numery telefonów: 91 466 12 59 oraz 91 466 12 61. - Wszystko będzie działało jak do tej pory - zapewnia Bogna Bartkiewicz.

Przeprowadzka Pracowni Immunologicznej (a wkrótce także Pracowni HLA), to część większego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dla Pracowni Immunologicznej to nie tylko zmiana siedziby na nowe, wygodne pomieszczenia, ale także zakup wysoko specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, który pozwoli na doskonałą jakość badań, a także poszerzenie panelu oferowanych badań diagnostycznych.

W nowych przestrzeniach Pracowni Immunologicznej znajdą się m. in.:

  • cytometr przepływowy, przy którego pomocy będą wykonywane wysoko specjalistyczne badania immunologiczne w zakresie fenotypowania komórek, wartość około 400 000 zł
  • aparat luminex do bardzo istotnych badań przy doborze dawcy/biorcy w przeszczepianiu nerek, pozwoli na monitorowanie pacjenta pod kątem odrzucenia przeszczepu, wartość ponad 200 000 zł
  • aparat Real-time do analizy danych genetycznych pod kątem badan wirusologicznych i bakteryjnych oraz markerów nowotworowych.

Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Jej celem jest realizacja procesu diagnostycznego w jednej lokalizacji oraz dosprzętowienie pracowni diagnostycznych w najnowocześniejszą aparaturę laboratoryjną. Wartość projektu: 12 080 193 zł (wartość dofinansowania: 12 060 338 zł).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński