Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nietypowy pośrednik pracy w Szczecinie - ksiądz znajdzie ci pracę!

Andrzej Kus
- Na razie bazę bezrobotnych mamy na papierze. Jesteśmy w trakcie przygotowywania komputerowej – opowiadają ksiądz Mariusz Koluczek, Irena Szambelan i Lech Wydrzyński
- Na razie bazę bezrobotnych mamy na papierze. Jesteśmy w trakcie przygotowywania komputerowej – opowiadają ksiądz Mariusz Koluczek, Irena Szambelan i Lech Wydrzyński Marcin Bielecki
Nietypowe biuro pośrednictwa pracy powstało przy jednej ze szczecińskich parafii. Ksiądz na własną rękę szuka zajęcia byłym stoczniowcom. Ale nie tylko im.

Po upadku Stoczni Szczecińskiej wiele osób wciąż nie potrafi ułożyć sobie życia i znaleźć stałego zajęcia. Pracę straciło wówczas blisko cztery tysiące osób. Z pomocą bezrobotnym postanowił pójść ksiądz Mariusz Koluczek, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki przy pl. Matki Teresy z Kalkuty. Założył nietypowe biuro pośrednictwa pracy.

- Do tej pory naszą pomocą zainteresowało się blisko sto osób. Ludzie przychodzą do biura i wypełniają dokumenty, w których informują, gdzie pracowali wcześniej, jakie mają wykształcenie i oczekiwania. Większość to byli stoczniowcy, ale nikogo nie odsyłamy z kwitkiem - opowiada proboszcz. - Regularnie z ambony mówię o naszej działalności. Jednocześnie szukamy firm, które szukają takich pracowników.

Biuro społecznie prowadzi Irena Szambelan. Jest w trakcie przygotowywania bazy komputerowej, która ma pomóc w działalności placówki.

- Obecnie mamy tylko bazę papierową. Jestem w trakcie obdzwaniania wszystkich ludzi, którzy zgłosili się do nas i sprawdzania, czy wciąż są bez pracy - mówi. - W zdecydowanej większości potrzebują pomocy, cieszą się, że ktoś interesuje się ich losem. Nie są to wyłącznie nasi parafianie, ale też ludzie z innych rejonów miasta. Wysyłam jednocześnie do przedsiębiorców list informujący o działalności biura pośrednictwa pracy. Jest w nim prośba o to, by pracowników szukali również u nas. Ostatnio dostaliśmy dwa zgłoszenia.

Bezrobotni mogą zgłaszać się dwa razy w tygodniu: w środy od 16 do 17.30 oraz niedziele, w godzinach 10-11 oraz 12-12.30. Tam czeka na nich przedstawiciel Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego.

Czytaj więcej w piątkowym, papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego, lub kup e-wydanie Głosu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński