Niespodziewana porażka Grupa Azoty Chemika Police w Tauron Lidze

Dominika Pierzchała zdobyła 12 punktów z Radomką Radom.
Dominika Pierzchała zdobyła 12 punktów z Radomką Radom. Grupa Azoty Chemik Police Facebook
Siatkówka. Grupa Azoty Chemik Police przegrał drugi mecz w rozgrywkach Tauron Ligi. Drugi raz na swoim parkiecie i drugi raz po tie-breaku.

Styczeń miał być miesiącem prawdy dla Chemika: dużo gier i trudni przeciwnicy. Na razie efekty nie są zadowalające. Policzanki przegrały dwumecz z włoskim zespołem Chieri w ćwierćfinale Pucharu CEV i odpadły z rywalizacji, a w ekstraklasie gubią punkty. Ostatnie dwa mecze były kończone w tie-breakach. W Rzeszowie udało się wygrać, ale u siebie z Radomką Radom nie. W niedzielny wieczór Chemik sprawił swoim najwierniejszym kibicom przykrą niespodziankę.

Radomka to zespół próbujący dobić do czołówki, ale już ze sporymi stratami. Mimo to postawiła się Chemikowi, który w lidze przegrał wcześniej tylko z ŁKS Łódź, a w 14 wygranych meczach tylko w 2 stracił sety. Czy Chemik wpadł w mały kryzys przekonamy się na koniec miesiąca. W niedzielę Chemik prowadził w setach 2:1, ale jednak zabrakło mu energii. Rywalki dobrze broniły blokiem, kilka piłek podbiła była libero Chemika Maria Stenzel i to zespół z Radomia wygrał dwie kolejne odsłony i cały mecz 3:2.

Chemik utrzymał prowadzenie w Tauron Lidze, ale nad drugim w tabeli zespołem Rysic Rzeszów ma tylko 4 punkty przewagi. W piątek kolejny trudny mecz policzanek. Na wyjeździe zagrają z mistrzyniami Polski - ŁKS Łódź (godz. 17.30).

Grupa Azoty Chemik Police – Moya Radomka Radom 2:3
Sety: 21:25, 25:20, 25:20, 23:25, 11:15.
Chemik: Łukasik (18), Pierzchała (12), Inneh-Varga (12), Fedusio (4), Kowalewska (2), Korneluk (1) oraz Grajber-Nowakowska (libero) - Mędrzyk (11), Honorio (8), Sahin (4), Ding.
Radomka: Gałkowska (28), Johnson (20), Świrad (14), Scholzel (11), Murek (7), Gajer (2) oraz Stenzel (libero) - Dąbrowska (5), Reiter (1), Nowakowska (1), Rybak-Czyrniańska.