MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Nie zażywam, to wygrywam". Przegląd Teatralny dotyczący profilaktyki uzależnień [ZDJĘCIA]

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
"Nie zażywam, to wygrywam" - w szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego odbył się we wtorek Przegląd Teatralny dotyczący profilaktyki uzależnień. Wzięło w nim udział czternaście szkół - siedem podstawowych i siedem średnich.

Do krainy palaczy trafia przypadkiem grupa niepalących. Ich przygody z uzależnionymi od papierosów opowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Szczecinie. Spektakl przez nich zagrany i napisany był pierwszym z czternastu zaprezentowanych we wtorek na piętnastym szczecińskim Przeglądzie Teatralnym pod hasłem: "Nie zażywam, to wygrywam".

- W trym roku w przeglądzie bierze udział ponad sto osób - mówi Magdalena Stachel, kierowniczka sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Regulamin przeglądu jest prosty. Uczniowie szkół, które zgłoszą się do konkursu, sami piszą scenariusze do swoich sztuk. Potem przygotowują scenografię, wykonują kostiumy, uczą się ról i ćwiczą na próbach. Spektakl o tematyce dotyczącej uzależnień - od papierosów, alkoholu, narkotyków, środków psychotropowych i leków - ma trwać nie dłużej niż 10 minut.

- Bywa, że treść prezentowanych na scenie utworów jest oparta na prawdziwych historiach. To niezwykle interesujące - podkreśla Magdalena Stachel. - Chodzi nam o to, by młodzież sama mówiła o uzależnieniach, swoim językiem i ze swojej perspektywy - chcemy usłyszeć, czy w ogóle to jest dla nich problem.

Na wtorkowym przeglądzie obecni byli przedstawiciele Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Szczecinie i Komendanta Miejskiego Policji.

- Współpracujemy ze sobą nie od dziś - zapewnia przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Przypomnę, że wspólnie realizujemy jeszcze inny program związany z profilaktyką uzależnień: "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Adresatem tego programu są starsze klasy szkół podstawowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński