MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie będzie rekompensat za ogrzewanie z miejskiej sieci. System ciepłowniczy w Szczecinie nie spełnia rządowych kryteriów

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Archiwum
To kiepska informacja na początek roku. Szczecińska Energetyka Cieplna podała informacje o tym, że system ciepłowniczy nie spełnia kryteriów dotyczących rządowych rekompensat. To oznacza, że klienci SEC będą rozliczani bez zniżek. Mało tego: trzeba będzie zwrócić poprzednie rekompensaty.

Stosowny komunikat pojawił się na stronie SEC

2 grudnia 2022 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło stanowisko odnośnie interpretacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła. W związku z powyższym, z uwagi na zbyt niską średnią cenę ciepła, system ciepłowniczy Szczecińskiej Energetyki Cieplnej nie spełnia kryteriów wejścia w system rekompensat za energię cieplną.

Wspólnie z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie podjęliśmy szereg działań mających na celu wyjaśnienie nieścisłości interpretacyjnych i ustalenie prawidłowego sposobu postępowania w zakresie rozliczania Klientów.

Ze stanowiska przekazanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Zarządcę Rozliczeń SA - Klienci SEC powinni być rozliczani wg cen i stawek opłat określonych w Taryfie dla ciepła zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki bez rekompensaty.

W związku z powyższym faktury za grudzień zostały wystawione bez naliczonej rekompensaty, a dotychczas naliczone rekompensaty będą skorygowane w najbliższych okresach rozliczeniowych.

Przypomnijmy, że rządowy program „Ciepło z rekompensatą” ma ograniczyć wzrost cen ciepła i kosztów podgrzania ciepłej wody dla gospodarstw domowych i instytucji użyteczności publicznej – m.in. szpitali czy szkół. Chodzi o pokrycie części kosztów ponoszonych przez odbiorców ciepła wobec przedsiębiorstw ciepłowniczych, przez tzw. rekompensaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński