Nasi w III lidze piłkarskiej. Tęgie baty dla wszystkich drużyn

Sebastian Szczytkowski
Pogoń II Szczecin - KS Chwaszczyno 1-3
Pogoń II Szczecin - KS Chwaszczyno 1-3 Sebastian Wołosz
Przedstawiciele ziemi szczecińskiej w III lidze przegrywają z kim popadnie. Najbliżej zapunktowania była Vineta Wolin.

Choć strony internetowe i profile w mediach społecznościowych Vinety Wolin oraz Świtu Skolwin milczą i kluby chyba udają, że meczu w weekend nie zagrały, nie ukryją, że poniosły porażki i nawet nie strzeliły gola.

Bliżej zapunktowania była Vineta Wolin, która została pokonana 0:1 przez Jarotę Jarocin. Drużyna Pawła Ozgi przystąpiła do meczu przetrzebiona urazami i kartkami. Po zmianach personalnych zorganizowała się za późno i już w 2. minucie straciła gola po płaskim dośrodkowaniu i strzale z bliska Filipa Szewczyka. To skazało ją na atak pozycyjny przez całe spotkanie, którego owoce były żadne.

Świt Skolwin został zdemolowany 0:4 przez Lecha II Poznań. Wszystkie gole strzelił drużynie ze Szczecina jeden piłkarz, duża nadzieja Kolejorza Paweł Tomczyk, który w grudniu debiutował u trenera Nenada Bjelicy. Brak powołania dla napastnika do reprezentacji U-19 uznano w Poznaniu za błąd selekcjonera Dariusza Dźwigały, a główny zainteresowany odpowiedział na zamieszanie czteropakiem.

Poprzednia porażka, ale skromna, rozbudziła apetyt na zwycięstwo Pogoni II Szczecin z KS Chwaszczyno. Tym bardziej, że wróciły na własne boisko, a trener Paweł Sikora mógł wystawić większą liczbę piłkarzy z pierwszego zespołu: Dawidów Kudłę i Korta, Huberta Matynię, Seiyę Kitano oraz Marcina Listkowskiego.

Po pierwszej połowie Portowcy remisowali 1:1, ale fakt, że przez godzinę musieli grać w dziesięciu, powodował, że nawarstwiało się ich zmęczenie. Wykorzystał to zmiennik Paweł Arndt, który zdobył dwa gole po przerwie i zapewnił drużynie z Toyota Arena zwycięstwo 3:1.

Vineta Wolin - Jarota Jarocin 0:1 (0:1)
Bramka: Szewczyk (2)

Lech II Poznań - Świt Skolwin 4:0 (1:0)
Bramki: Tomczyk 4 (33, 49, 55, 81)
Świt: Matłoka - Jóźwiak, Kronkowski, Bil, Wyganowski - O. Szczepanik (65 Ortel), G. Szczepanik, Filipowicz, Ładziak, Krawiec, Andrzejewski (70 Nwaogu)

Pogoń II Szczecin - KS Chwaszczyno 1:3 (1:1)
Bramki: Kitano (45) - Węsierski (1), Arndt 2 (67, 89)
Pogoń: Kudła - Kujawa, Obst, Jopek, Matynia, Zieliński, Kowalczyk, Kort, Kitano (62 Jaroch), Listkowski (75 Zakrzewski), Paczuk
Czerwona kartka: Zieliński (31, Pogoń)

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Polonia Środa Wielkopolska - Gwardia Koszalin 0:2, Elana Toruń - Wda Świecie 2:1, Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 0:3, Chemik Bydgoszcz - KKS 1925 Kalisz 0:1, Pogoń Lębork - Sokół Kleczew 0:2, Górnik Konin - Leśnik Manowo 4:0

W tabeli prowadzi Gwardia przed Lechem II. Oba zespoły mają po 38 punktów. Świt jest dziewiąty - 25 punktów, Pogoń II - 13. z 22 punktami, a Vineta zajmuje 15. pozycję i ma 20 oczek.